شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان شمالی
ساعت: 11:20 منتشر شده در مورخ: 1400/06/07 شناسه خبر: 1763597
مدیرکل دامپزشکی خراسان شمالی اعلام کرد:

مبارزه با بیماری های دامی نیازمند تامین ۲۰ میلیارد تومان اعتبار

مبارزه با بیماری های دامی نیازمند تامین ۲۰ میلیارد تومان اعتبار
حمید رمضانی با اشاره به بروز خشکسالی و احتمال بروز بیماری های انگلی و واگیردار دامی در نیمه دوم امسال گفت: از ستاد مدیریت بحران استان برای مقابله با این بیماری ها، تقاضای تامین ۲۰ میلیارد تومان اعتبار را داشته ایم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حمید رمضانی، مدیرکل دامپزشکی خراسان شمالی در گفت و گو با عصراترک با اشاره به بروز خشکسالی، اظهار کرد: پیامدهای خشکسالی به مرور بروز پیدا می کند که پیش بینی می کنیم در نیمه دوم امسال آثار خشکسالی بر چرخه دامپروری استنان بروز پیدا کند.

رمضانی گفت: پیامدهای خشکسالی در چرخه دامپروری بر روی باروری دام ها، تغذیه دامی، کاهش سیستم ایمنی دام ها و انتشار بیماری های واگیری و انگلی بروز خواهد کرد که انتشار آن لطمه جبران ناپذیری را به واحدهای دامی وارد می کند.

وی با یادآوری این مطلب که عمده روش نگهداری و پرورش دام در واحدهای دامی استان به شیوه روستایی و عشایری است، بیان کرد: در نیمه نخست سال جاری با پایش انجام شده از میزان داروی خریداری شده از داروخانه های دامپزشکی استان، مشخص شد که استقبال این دامداران از تامین واکسن های بهادار برای تزریق به دام ها همچنین تامین نهاده و سم برای مقابله با بیماری ها در واحدهای دامی ضعیف بوده است.

مدیرکل دامپزشکی خراسان شمالی گفت: با این وجود، دامپزشکان استان برای کاهش اثرات خشکسالی بر واحدهای دامی استان همچنین در زمینه پیشگیری و کنترل بیماری های دامی در استان، طی نیمه نخست امسال به طور مستمر رصد و پایش های خود در را در مناطق روستایی و عشایری انجام دادند.

در عین حال، وی از احتمال بروز بیماری های دامی در نیمه دوم امسال در استان ابراز نگرانی کرد.

مدیرکل دامپزشکی خراسان شمالی تصریح کرد: در استان برای تامین دارو و واکسن به منظور مقابله با بروز هر گونه بیماری ها در واحدهای دامی، طیور همچنین مزارع آبزیان و زنبورستان ها نیازمند تامین اعتبار هستیم.

رمضانی اعلام کرد: برای مقابله با بیماری ها همچنین افزایش سطح پوشش ایمنی در این واحدها از ستاد مدیریت بحران استان تقاضای اختصاص 20 میلیارد تومان اعتبار را داشته ایم که منتظر اقدام آنها هستیم.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1763597
ارسال نظر
نظرات