شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان یزد
ساعت: 17:06 منتشر شده در مورخ: 1400/06/07 شناسه خبر: 1763706
رئیس اتاق اصناف استان یزد:

هیچکدام از قول‌های دولت روحانی برای رفع مشکلات اصناف عملیاتی نشد/ کرونا برای بانک‌ها خوب بود

هیچکدام از قول‌های دولت روحانی برای رفع مشکلات اصناف عملیاتی نشد/ کرونا برای بانک‌ها خوب بود
حسنی رئیس اتاق اصناف استان یزد با بیان اینکه کرونا برای بانک‌ها خوب بود، گفت: هیچکدام از قول‌های دولت روحانی برای رفع مشکلات اصناف عملیاتی نشد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ علیرضا حسنی در گفتگو با خبرنگار یزدرسا، با اشاره به اینکه از اسفندماه 98 تا به امروز تمام اصناف استان یزد به علت کرونا متضرر شدند، گفت: در کنار کرونا عواملی مثل نوسانات ارز هم در بروز مشکلات اصناف و بازاریان تأثیرگذار بود زیرا همین نوسانات باعث از دست رفتن 30 تا 50 درصد سرمایه آنها شد و اولین کسانی که در نوسانات ارز با مشکل زیادی مواجه می‌شوند، اصناف و بازاریان هستند.

رئیس اتاق اصناف استان یزد با بیان اینکه محدودیت‌های کرونایی و تعطیلی که در پی آن پیش آمد، سبب کاهش درآمد چشمگیر بازاریان شد، اضافه کرد: تعطیلات روزانه و ساعتی مشکلات زیادی را برای اصناف به وجود آورد و کاهش درآمدها باعث شد تا در بحث پرداخت حقوق کارگر، اجاره مغازه، بیمه کارگران و موارد دیگر با چالش‌های بسیاری مواجه شوند.

وی با اشاره به اینکه دولت قول‌هایی را برای رفع مشکلات اصناف داد ولی متأسفانه هیچکدام عملیاتی نشد، گفت: در این شرایط سخت کرونایی و چالش‌های اصناف، هیچ ارگانی از حق‌وحقوق خود نگذشت.

حسنی عنوان کرد: در طول ایام کرونا که همه متضرر شدند، بانک‌ها سود کردند زیرا اصناف تعطیل بودند و پولی برای وصول چک‌هایشان نداشتند و ناچارا برگشت می‌خورد و مجبور بودند که برای هر برگ چک برگشت‌خورده 10 هزار تومان و برای رفع سو آن‌هم 12 هزار تومان دریافت کردند، پس کرونا برای بانک‌ها خوب بود.

رئیس اتاق اصناف استان یزد اضافه کرد: کرونا برای دولتی‌ها خوب و برای اصناف و بازاریان که مردمی بودیم، بسیار بد و به‌صراحت باید گفت که هیچ کمکی از سوی دولت به صنوف صورت نگرفت.

تنها 20 تا 30 بازاریان یزد بیمه هستند

وی در ادامه با بیان اینکه تنها 20 تا 30 بازاریان یزد بیمه هستند، افزود: با توجه به اینکه تعطیلی در مشاغل زیاد شده، تعداد بیکاران در جامعه زیاد شده است.

حسنی خاطرنشان کرد: کرونا آنچنان ضربه‌ای به صنوف وارد ساخته که اگر الآن هم به پایان برسد، چندین سال طول می‌کشد تا بتوانیم چالش‌های ایجادشده را رفع کنیم.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1763706
ارسال نظر
نظرات