شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان قزوین
ساعت: 19:17 منتشر شده در مورخ: 1400/06/07 شناسه خبر: 1763797
رئیس علوم پزشکی قزوین:

۳۰درصد از جمعیت استان قزوین واکسینه شدند

۳۰درصد از جمعیت استان قزوین واکسینه شدند
پیمان نامدار گفت: بالاترین میزان واکسیناسیون در استان قزوین در مردادماه بوده و تاکنون توانستیم ۳۰٫۲درصد از افراد بالای ۱۸سال در استان را واکسینه کنیم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از  صبح قزوین؛ پیمان نامدار در ستاد مقابله با کرونای استان قزوین که عصر امروز در سالن اجتماعات شهید امامی استانداری قزوین برگزار شد، اظهار کرد: اکنون به قله اوج کرونا در کشور رسیدیم اما در استان قزوین یک هفته زمان می‌برد و اکنون به وضعیت ثبات رسیدیم.

وی افزود: مسئله‌ای که ما را نگران کرده افزایش دو هزار بیمار سرپایی ویزیت شده است و باید از همه پتانسیل و ظرفیت استان برای کنترل پیک بیماری استفاده کنیم که در این راستا بالغ بر ۳۰ بیمار در سالن اداره گاز پذیرش شدند.

رئیس علوم پزشکی استان قزوین ادامه داد: روز گذشته رکورد واکسیناسیون در استان قزوین شکسته شد و به ۱۲ هزار دز رسید که ظرفیت این را داریم که تا ۲۰ هزار دز هم برسانیم.

وی عنوان کرد: ۴۰ هزار دز واکسن هفته گذشته وارد استان شد و فردا هم با هماهنگی استاندار میزان ۲۰ هزار دز خارج از نوبت وارد استان می‌شود که ۱۰هزار واکسن برکت و ۱۰هزار واکسن سینوفارم است.

این مقام مسئول اذعان کرد: سیاست ما این است که هر تعداد واکسن که در دسترس داریم، تزریق کنیم؛ در تامین واکسن آسترازنکا برای تزریق دز دوم به علت عدم واردات به کشور با وقفه مواجه شده‌ایم اما تاخیر ۱۵ روز یا یک ماه در تزریق دز دوم مشکلی برای افراد ایجاد نمی‌کند.

راه‌اندازی تلفن گویای پاسخ به سوالات کرونایی در علوم پزشکی قزوین

نامدار عنوان کرد: یک تلفن گویا در دانشگاه طراحی شده که یک کار جدید در استان است و در این طرح ۱۰ نفر جوابگو خواهند بود و مردم می‌توانند سوالات مربوط به کرونا را از طریق این تلفن بپرسند.

وی یادآور شد: در هفته‌های گذشته ما کمتر از ۲۷۰ نفر بیمار را بستری نکردیم و عدد بزرگی است که همه در کادر درمان پیگیر هستیم تا بیماران در سطح بیمارستان‌ها توزیع شوند.

رئیس علوم پزشکی استان قزوین با بیان اینکه ترخیص زودهنگام هم آسیب زا است، گفت: بیشتر بیمارانی که دریافت می‌کنیم جوان هستند و اکنون ۳۱ بیمار در انتظار آی سی یو بوده و ۵۴ بیمار هم به دستگاه کمک تنفسی وصل هستند.

وی ادامه داد: هفته گذشته در بحث مرگ و میر به میانگین کشوری رسیدیم و در ۲۴ ساعت گذشته ۱۶ فوتی داشتیم و اکنون ۸۸۵ بیمار بستری‌ هستند که ۲۷۵بستری جدید اتفاق افتاده است؛ همچنین شهرستان‌های قزوین و تاکستان در وضعیت بحرانی‌تر قرار دارند و فقط آوج در وضعیت نارنجی بوده و مابقی شهرستان‌ها قرمز هستند.

نامدار عنوان کرد: روزانه بالغ بر ۴۰۰ تست پی سی آر در بیمارستان‌ها انجام می‌شود و این تست در تمامی مراکز موجود است و تاکنون ۳۴۷ هزار و ۶۳۲ مورد تست پی سی آر در استان قزوین انجام شده است.

این مقام مسئول بیان کرد: طبیعتا وقتی موج بیماری کاهش یابد میزان غربالگری هم باید بالا برود که باید این پیش‌بینی را داشته باشیم؛ در جریان طرح شهید سلیمانی نیز میزان مراقبت در منزل به ۸ هزار و ۱۱۷ مورد رسیده است.

وی تاکید کرد: رهگیری افراد باید پیگیری با جدیت پیگیری شود و بحث حمایت از خانواده‌های آسیب‌پذیر قطعا می‌تواند در کاهش کرونا کمک کند.

تالارها و رستوران‌ها محدود شوند

رئیس علوم پزشکی استان قزوین اذعان کرد: انتظار می‌رود که در تالارها و رستوران‌ها حتما محدودیت‌هایی داشته باشیم چراکه طی هفته گذشته با بالا رفتن فوتی‌ها مواجه بودیم، همچنان خانم‌های خانه‌دار، کارمندان و کارگران شرکت‌ها در صدر مبتلایان هستند و درباره واکسن مشاغل در استان تصمیماتی گرفته شده است.

نامدار بیان کرد: بیشترین عاملی که در موارد مثبت داریم حضور افراد در جمع‌های بیش از ۱۰ نفر است که باید فرهنگ مردم را تغییر دهیم.

این مقام مسئول افزود: شهرستان تاکستان در قله بستری و فوتی قرار دارد و هنوز به شرایط کاهشی نرسیده و به نظر می‌رسد از هفته گذشته اسفرورین نیاز به مداخله بیشتری دارد اما  شهرستان البرز از پیک عبور کرده است و در بوئین زهرا یک روند صعودی جدید ایجاد شده اما در آوج شرایط کاهشی است.

رئیس علوم پزشکی استان قزوین در پایان گفت: بالاترین میزان واکسیناسیون در استان قزوین در مردادماه بوده و تاکنون توانستیم ۳۰٫۲درصد از افراد بالای 18سال در استان را واکسینه کنیم.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1763797
ارسال نظر
نظرات