شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان یزد
ساعت: 16:16 منتشر شده در مورخ: 1400/06/08 شناسه خبر: 1763999
مدیر عامل شرکت غله استان یزد:

درخواست نانوایان غیر منطقی و فاقد کارشناسی است

درخواست نانوایان غیر منطقی و فاقد کارشناسی است
مدیرعامل استان یزد گفت: خواسته نانوایان مبنی بر افزایش قیمت نان در سطح استان غیر منطقی و فاقد کار کاشناسی است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از یزدرسا، موضوع افزایش ۳۰درصدی قیمت نان در هفته گذشته و به دنبال آن اعتراض و تجمع  نانوایان مبنی بر اینکه قیمت نان می بایست حداقل۵۰درصد افزایش می یافته است  و۳۰درصد کم است و در نقطه مقابل آن نارضایتی جامعه از افزایش ۳۰درصدی نان در شرایط فعلی اقتصادی باعث شد این موضوع را مورد بحث قرار دهیم.

 
حمید پایدار در گفتگو با خبرنگار یزدرسا، با اعلام اینکه درخواست ابتدایی  نانوایان یزدی در ابتدا افزایش ۱۲۰درصدی قیمت نان بوده اظهار داشت: در جلسات کارشناسی که با حضور مسئولین مربوطه و اتحادیه نانوایان برگزارشد ، مسئولین اتحادیه خواهان افزایش ۱۲۰درصدی قیمت نان بودند که بعد از مخالفت اعضا، به قول خودشان ۵۰درصد تخفیف داده و خواهان افزایش۷۰درصدی نان شدند.
 
وی ادامه داد: این روش اعلام قیمت و حتی اعلام تخفیف۵۰درصدی نشان می دهد قیمت اعلامی مسئولین اتحادیه به هیچ عنوان کارشناسی نشده و غیر منطقی است.
 
مدیرعامل استان با اشاره به اینکه طرح موضوعاتی به مانند درخواست افزایش۱۲۰درصدی نان باعث ایجاد توقعاتی در بین نانوایان یزدی گردید تصریح کرد: این درخواستهای غیر منطقی در شرایطی که دولت در یزد به صورت روزانه  یک میلیارد و۳۰۰میلیون تومان یارانه آرد پرداخت می کند و مانع افزایش قیمت آرد که ماده اصلی نان می باشد شده واقعا باعث تعجب است.
 
پایدار با بیان اینکه  شرایط نانوایان و افزایش قیمت های آنها را اطلاع داریم اظهار داشت: قیمت کارگر و همچنین مواد اولیه مانند خمیر مایه و نمک و آب وبرق افزایش یافته و این موضوع در اعلام نرخ جدید لحاظ و مورد کارشناسی قرارداده وبه افزایش حدود۳۰درصدی رسیدیم اما افزایش بیش از آن غیر منطقی است.
 
وی در پایان این گفتگو تصریح کرد: موضوع افزایش قیمت نان فعلا به صورت کامل در سطح استان بسته شده است وهیچ افزایش قیمتی فعلا اتفاق نخواهد افتاد.
 
این صحبتهای مدیرعامل غله استان در شرایطی مطرح می شود که رئیس اتحادیه نانوایان در گفتگو با یزدرسا خاطرنشان کرد: مسئولین استان در برابر درخواست افزایش ۵۰درصدی به جای۳۰درصدی قول داده اند این موضوع را ظرف یکی دوماه آینده برطرف خواهند کرد.
 
جلال پیروزی فرد ادامه داد: نانوایان یزد در حال حاضر وباتوجه به افزایش حدود۳۰درصدی نان هرچند متضرر نمی شوند اما باتوجه به زحمت وسختی های خاص این شغل، سود چندانی نیز کسب نمیکنند که با زحمت آنها همخوانی ندارد.
 
رئیس اتحادیه نانوایان در پایان به آخرین وعده مسئولین نیز اشاره و تصریح کرد: طبق آخرین صحبتهای انجام شده با مسئولین، مقرر شده امروز قیمت نان اصلاح و مبالغ نان رند شود تا نانوایان و مردم در پرداخت و دریافت مشکلی نداشته باشند.
 
در مجموع و باتوجه به صحبتهای مسئولین و اعتراضات نانوایان به نظر میرسد عدم صحبت و اغناع طرفین باعث ایجاد التهاب درسطح جامعه خواهد شد به همین دلیل باید مسئولین مربوطه درکنار مسئولین اتحادیه نانوایان نشسته و موضوع را به صورت منطقی وبا در نظر گرفتن شرایط جامعه برطرف کنند.
 
انتهای پیام/
 
https://www.dana.ir/1763999
ارسال نظر
نظرات