شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان شمالی
ساعت: 15:34 منتشر شده در مورخ: 1400/06/08 شناسه خبر: 1764008
نایب رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس:

دلار ۴۲۰۰ تصمیم غلطی بود که به اندازه ۱۰ سال پرونده برای قوه قضائیه ایجاد کرد/ یک سوم بودجه فعلی در کشور کسری بودجه است

دلار ۴۲۰۰ تصمیم غلطی بود که به اندازه ۱۰ سال پرونده برای قوه قضائیه ایجاد کرد/ یک سوم بودجه فعلی در کشور کسری بودجه است
حجت الاسلام سید میرتاج‌الدینی، با اشاره به اینکه دلار ۴۲۰۰ تومانی هنوز نیز بلای خانمان سوز اقتصاد کشور است، گفت: این تصمیم غلطی بود که به اندازه ۱۰ سال پرونده برای قوه قضائیه ایجاد کرده، دلارهایی که با این قیمت داده شد و اجناسی که وارد نشده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از عصراترک؛ حجت الاسلام سید محمدرضا میرتاج الدینی، نایب رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی ظهر امروز در مراسم گرامیداشت شهدای ۸ شهریور، در مرکز خراسان شمالی اظهار داشت: تقوا، ساده زیستی، فروتنی، تواضع و دوری از تکبر، دوری از توجه به خود، پرکار و کم‌هزینه بودن ویژگی های فردی مدیران در دولت انقلابی و دولتی که شایسته نظام جمهوری اسلامی ایران باشد،  دولتی که گام دوم انقلاب را می‌خواهد مدیریت کند و اهدافش را پیاده کند.

وی با اشاره به اینکه تقوا بالاتر از همه ویژگی هاست، ادامه داد: مدیر انقلابی، در نظام اسلامی در اندرون زندگی اش نیز باید باتقوا و عادل باشد و هر کسی در هر جایگاهی که قرار دارد، باید تقوا را در راس اموراتش قرار دهد.

این مقام مسئول گفت: دوری از تجملات و اشرافیگری باید از زندگی مدیران فاصله بگیرد، که این تنها مختص زندگی فردی نیست، بلکه زندگی اداره را نیز شامل می شود.

حجت الاسلام میر تاج الدینی، با بیان اینکه دولت انقلابی مدیریت در میان مردم را انتخاب کرده است، گفت: روزهای پشت میزنشینی و مرکزنشینی و مدیریت از راه دور گذشته، چرا که این توصیه مقام معظم رهبری است.

وی یادآور شد: امام خمینی (ره) مسئولان را از حب نفس هشدار می داد و توصیه می کرد همه جنگ ها به دلیل عنوان هاست و انقلابی، اصلاح گرا و اصولگرا نمی شناسد، اگر ذات خودمان را تهذیب اصلاح نکنید، انقلابی هم باشید منحرف خواهید شد.

نایب رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: ویژگی های جمعی دولت انقلابی، مردمی بودن، عدالت ورزی، در کنار مردم بودن، عمل به وعده ها، صمیمیت با مردم، تلاش شبانه روزی، فسادستیزی، خشکاندن بسترهای رانت و فساد، است، زیرا بسیاری از رانت ها، فسادها از تصمیم های غلط و بخش نامه های اشتباه ایجاد شده است.

 

دلار ۴۲۰۰ تومانی هنوز نیز بلای خانمان سوز اقتصاد کشور است

حجت الاسلام میر تاج الدینی با اشاره به اینکه دلار ۴۲۰۰ تومانی هنوز نیز بلای خانمان سوز اقتصاد کشور است، گفت: این  تصمیم غلطی بود که به اندازه ۱۰ سال پرونده برای قوه قضائیه ایجاد کرده، دلارهایی که با این قیمت داده شد و اجناسی که وارد نشده است.

وی فساد ستیزی، اصلاح سیاست و ریل گذاری های سریع، گام های بلند در جهت بهبود شرایط اقتصادی، تثبیت شرایط اقتصادی، توجه به معیشت مردم، کاهش تورم، جلوگیری از رشد نقدینگی از جمله ویژگی های مهم دولت مردمی خواند و ادامه داد: باید بودجه های پایدار برای کارهای عمرانی کشور در نظر گرفته شود.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه یک سوم بودجه فعلی در کشور کسری بودجه است، خاطرنشان کرد: اگر یک هزار و 270 هزار میلیارد تومان بودجه عمومی دولت در سال 1400 است، حدود 400 هزار میلیارد تومان کسری پیش بینی شده  که اگر منابع پایدار جایگزین آن نشود، مشکل خواهیم داشت.

وی با بیان اینکه توجه به تولید و رفع موانع، خودتحریمی که توسط بخش نامه های غلط بانک مرکزی ایجاد شده باید برطرف شود، گفت: با هماهنگی و همراهی قوای سه گانه و پشتیبانی مردم، حرکت در مسیر درست مشکلات برطرف خواهد شد.

وی اظهار داشت: در خصوص استان خراسان شمالی نیز، همکاری های خوبی نمایندگان استاان در مجلس انجام می دهند، مسائلی که پیگیر هستند ما نیز در کمیسیون بودجه و تلفیق کمک خواهیم کرد.

حجت الاسلام میر تاج الدینی از مهم ترین پروژه های پیگیری شده استان توسط نمایندگان را شامل احداث راه آهن گرگان بجنورد مشهد خواند و گفت: همچنین انتقال آب دریای عمان در دست پیگیری است زیرا باتوجه به اینکه بعضی از استان ها از جمله خراسان جنوبی، سیستان بلوچستان و خراسان رضوی در برنامه است، حتما باید خراسان شمالی نیز در این گروه اضافه شود.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1764008
ارسال نظر
نظرات