شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان یزد
ساعت: 08:53 منتشر شده در مورخ: 1400/06/09 شناسه خبر: 1764135
یادداشت؛

دلسوزان واقعی یزد، آستین همت برای برطرف شدن مشکلات بالا بزنند

دلسوزان واقعی یزد، آستین همت برای برطرف شدن مشکلات بالا بزنند
طبق آمارهای رسمی در دولت دوازدهم براساس آمارهای منتشره موج جدیدی از تقاضای شغل از سوی تحصیل کرده های دانشگاهی استان یزد در راه است که متاسفانه با ظرفیت های فعلی استان نمیتوان جوابگوی این حجم گسترده تقاضا بود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛به نقل از یزدرسا،سیدعلی اصغر علوی راد استاد اقتصاد دانشگاه یزد در یادداشتی نوشت: گزارش های مرکز آمار ایران نشان می دهد استان یزد به لحاظ نسبت خانوار دارای دانشجو در ردیف های بالای کشور قرار دارد.

در نسبت خانوارهای دارای یک دانشجو، استان یزد با ۱۹.۸ درصد پس از استان قم (۲۳.۸ درصد) در رتبه دوم بالاترین نسبت در کشور است.

در نسبت خانوارهای بدون دانشجو نیز استان یزد با ۷۵.۶ درصد پس از استان قم با ۶۸./ درصد، دارای کمترین نسبت خانوارهای بدون دانشجو در میان استان های کشور هستند.

این در شرایطی است که بالغ بر ۷۲ هزار خانوار در استان یزد دارای یک دانشجو هستند. تصور کنید فقط نیمی از آنها یعنی حدود ۳۵ هزار نفر متقاضی شغل در سال های آینده‌ باشند. همانطور که بارها هشدار داده ام ظرفیت های فعلی استان جوابگو نیست و ریل گذاری جدید لازم است.‌

همچنین نرخ بیکاری تحصیلکرده های دانشگاهی استان یزد در سال ۱۳۹۹ به ۱۸.۵ درصد رسیده است.این در شرایطی بوده که در کل کشور این آمار۱۴.۲ درصد می باشد.

و سهم بیکاران تحصیلکرده دانشگاهی از کل بیکاران استان در سال ۱۳۹۹ به ۶۰ درصد رسیده است . این درشرایطی بوده که این آمار در کل کشور۳۹درصد می باشد.

در پایان باید گفت این مشکلی نیست که با ظرفیت های فعلی استان یزد قابل حل باشد. دلسوزان واقعی استان آستین همت را بالا بزنند و برای برطرف شدن این مشکلات همتی مضاعف کنند.

انتهای پیام/ 

https://www.dana.ir/1764135
ارسال نظر
نظرات