شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان ایلام
ساعت: 11:43 منتشر شده در مورخ: 1400/06/09 شناسه خبر: 1764211
روستاها نیازمند تدبیر هستند؛

روستاهای ایوان در انتظار توسعه زیرساخت ها

روستاهای ایوان در انتظار توسعه زیرساخت ها
توسعه زیرساخت ها در روستاهای ایوان امری ضروری است که نیازمند برنامه ریزی و تدبیری مسئولانه است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از ایلام بیدار ، طراحی روشنایی معابرروستایی  نه تنها موضوعی صرفا تزئینی نیست ، بلکه روشی در جهت تامین امنیت و آرامش بیشتر محیط است  و روشنایی مناسب کوچه ها،معابر باعث ارتقای امنیت و رضایتمندی ساکنین می شود.

تاریکی همیشه برای آدمی هراس آور بوده است و در مقابل ، استفاده از نور برای روشنایی در فضاهای ناایمن و فضاهای بی‌دفاع موجب افزایش امنیت می‌شود.

روستای ویله از توابع شهرستان ایوان در فاصله چند کیلومتری بخش زرنه واقع شده است،متاسفانه در این روستا معابر فاقد روشنایی می باشد که این امر باعث شده که ساکنین تماس هایی را با این پایگاه خبری مبنی بر پیگیری این موضوع داشته باشند.

یکی  از ساکنین این روستا در گفتگو باخبرنگار ما اظهار کرد: همانطور که می دانید شغل اکثر ساکنین کشاورزی و دامداری  است ،نبود روشنایی در معابرزمینه  سواستفاده برخی از افراد از محیط تاریک روستا شده است به همین خاطر برخی از ساکنین خودسرانه از برق شخصی خود روشنایی درب منزل را تامین نموده اند که این خود متحمل  هزینه هایی برای ساکنین شده است.

وی اظهار کرد : چندین مرتبه این موضوع به عناوین مختلف انعکاس داده شده است ،ولی متاسفانه تاکنون اقدامی در این زمینه نشده است.

وی بیان کر:پیگیری های مکرری در این راستا صورت گرفته است که منجر به قول هایی از طرف مسئولین اجرایی مبنی بر اجرای طرح زوشنایی معابر روستا شده که متاسفانه تاکنون هیچ گونه اقدامی در این زمینه صورت نگرفته است.
وی گفت: تامین روشنایی معابر از مطالبات بحق است که لازم است در راستای رفاه ساکنین به آن جامه عمل پوشانده شود.

حال با توجه به اینکه ساکنین روستا از اقشار زحمت کش جامعه هستند لازم وضروری است که مسئولین شهرستان در این زمینه عنایت ویژه ای را داشته باشند.

 


انتهای پیام/ الف

https://www.dana.ir/1764211
ارسال نظر
نظرات