شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان شمالی
ساعت: 11:19 منتشر شده در مورخ: 1400/06/09 شناسه خبر: 1764216
مدیرکل ثبت احوال استان خراسان شمالی خبر داد؛

ثبت ۴۸ واقعه دو قلوزایی در خراسان شمالی طی سال ۱۴۰۰ / جاجرم کمترین میزان ولادت های استان را دارد

ثبت ۴۸ واقعه دو قلوزایی در خراسان شمالی طی سال ۱۴۰۰ / جاجرم کمترین میزان ولادت های استان را دارد
علی زاهدی نیا با اشاره به اینکه طی چهارماه نخست سال جاری ۱۰۳ چند قلو زایی در خراسان شمالی به ثبت رسیده است، گفت: از تعداد ولادتهای حاصل از چندقلوزایی تعداد ۴۸واقعه دوقلوزایی و یک مورد سه قلو زایی و یک مورد چهارقلوزایی به ثبت رسیده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ علی زاهدی نیا، مدیرکل ثبت احوال استان خراسان شمالی در گفتگو با خبرنگار عصراترک با اشاره به اینکه براساس آمار ثبت شده در سامانه طی چهار ماه نخست امسال چهار هزار و 623 ولادت ثبت شده است، اظهار داشت: لازم به توجه است که از این تعداد چهار هزار و 520 واقعه ولادت تک زایی و 103 واقعه ولادت حاصل از چندقلوزایی بوده است. 

وی ادامه داد: گفتنی است که از تعداد ولادتهای حاصل از چندقلوزایی تعداد 48 واقعه دوقلوزایی و یک مورد سه قلو زایی و یک مورد چهارقلوزایی به ثبت رسیده است.

مدیرکل ثبت احوال خراسان شمالی با اشاره به اینکه بیشترین تعداد چند قلوزایی مربوط به شهرستان بجنورد با 36 واقعه دوقلوزایی و یک واقعه سه قلوزایی بوده است، افزود: همچنین شهرستانهای شیروان با هشت واقعه دوقلوزایی، اسفراین  با دو واقعه دوقلوزایی و شهرستان گرمه  با یک واقعه دو قلوزایی و یک واقعه چهار قلوزایی در رتبه های بعدی قرار دارند .

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: کمترین ولادت حاصل از چندقلوزایی ها  مربوط به شهرستانهای مانه و سملقان، جاجرم و راز و جرگلان بدون ثبت واقعه ولادت چندقلوزایی و شهرستان فاروج با ثبت 1 واقعه دو قلوزایی بوده است.

 وی یادآور شد: شهرستان بجنورد با دو هزار و 740 واقعه بیشترین  ثبت ولادت و شهرستان جاجرم با 89 واقعه کمترین ثبت ولادت را در چهار ماهه نخست سال جاری به خود اختصاص داده است.

زاهدی نیا با بیان اینکه میزان ولادت های خراسان شمالی از میانگین کشوری بالاتر است، گفت: میزان ولادت در خراسان شمالی در چهار ماهه اول سال جاری 15.2 در هزار بوده که از متوسط کشوری 14 در هزار است.

مدیر کل ثبت احوال خراسان شمالی اضافه کرد: علاوه بر این در این چهارماهه نسبت جنسی واقعه ولادت 105 بوده، یعنی به ازای تولد هر صد دختر تولد صد و پنج پسر به ثبت رسیده است.

 

انتهای پیام/ رحمانی

https://www.dana.ir/1764216
ارسال نظر
نظرات