شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان شمالی
ساعت: 15:30 منتشر شده در مورخ: 1400/06/09 شناسه خبر: 1764368
نماینده مردم شیروان مطرح کرد:

اختصاص ۲.۵ میلیارد تومان برای توسعه فضای سبز شیروان

اختصاص ۲.۵ میلیارد تومان برای توسعه فضای سبز شیروان
نماینده مردم شیروان گفت: مبلغ ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان برای توسعه فضای سبز شهر جذب کرده ایم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از عصراترک، علی جدی، نماینده مردم شیروان در نشست مشترک با اعضای شورای شهر شیروان اظهارکرد: مساله اشتغال نه تنها در شیروان بلکه در استان هم مساعد نیست و ما دومین استان فقیر کشور بعد از سیستان هستیم.

وی با بیان اینکه بنده از ارتباط و تعامل خوبی که می تواند بین نماینده و شورا یا هر ارگانی باشد استقبال میکنم چرا که نگاه فراجناحی به موضوعات دارم، افزود: شهرداری یک مجموعه کاملا تخصصی با تنوع خدمات است اما متاسفانه جذب نیرو در شهرداری ها بنا بر تخصص نبوده است.

جدی یادآور شد: برای ساماندهی ورودی های شهر 2 بار مدیران استانی و استاندار را به شیروان آوردم اما بعد از آن پیگیری از طرف شهرداری صورت نگرفت و برنامه توجیهی ارائه نشد لذا ساماندهی ورودی های شهر باید در اولویت قرار گیرد.

نماینده شیروان با اشاره به اینکه مبلغ ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان برای توسعه فضای سبز شهر جذب کرده ایم، تاکید کرد: از ظرفیت سرمایه گذاران بخش خصوصی در خصوص پروژه های شهرداری مخصوصا پارک شیرکوه استفاده شود و از ظرفیت حاشیه کمربندی با دادن تغییر کاربری در جهت راه اندازی نمایشگاه دائمی صنایع دستی و لبنی و سوغات شیروان استفاده شود.

جدی در مورد پروژه پارکینگ طبقاتی شیروان گفت: پروژه پارکینگ طبقاتی اگر به بخش خصوصی واگذار می شد تا الان به بهره برداری رسیده بود، پیگیر این هستیم در زمین حاشیه درمانگاه تامین اجتماعی درمانگاه تخصصی احداث کنیم و پزشکان متخصص را مستقر کنیم.

نماینده شیروان با توصیه به اعضای شورا مبنی بر اینکه شورا و شهرداری نباید سیاسی باشد چرا که اگر قرار بود این نهاد هم سیاسی عمل کند حتما پست معاون سیاسی و امنیتی برای آن تعریف می شد، تصریح کرد: برای پیاده رو سازی و آسفالت مسکن مهر ۱۴ میلیارد تومان اعتبار جذب کردیم که بعد از تکمیل  این موارد شهرداری میتواند نسبت به تحویل کوی وحدت جهت ارائه خدمات اقدام کند.

جدی گفت: در سال جاری برای پروژه چایلق ۵۰۰ میلیون تومان اعتبار گذاشتیم و اگر لازم باشد بیشتر هم اعتبار تخصیص میدهیم به شرطی که تعیین تکلیف شود که تکمیل و یا جمع آوری شود.

وی تاکید کرد: آب امروز به یک بحران جدی برای مردم تبدیل شده است بودجه حوزه آب شهرستان سال قبل ۷ میلیارد تومان بود که امسال به بیش از ۴۰ میلیارد تومان افزایش یافته است.

نماینده شیروان در حوزه ورزشی گفت: بعد از ۳ جلسه مهم با مسئولین استانی و شهرستانی، برای پروژه راکد ورزشگاه ۳ هزار نفری ۵ میلیارد تومان از وزیر نفت و ۵ میلیارد تومان از وزارت ورزش اعتبار گرفته ام که از اول مهر عملیات اجرایی آن مجددا آغاز می شود.

وی ادامه داد: دستور ایجاد ۱۲ زمین چمن برای ۱۲ روستای بالای ۲۰۰ خانوار را گرفته ام که تکمیل هر پروژه یک میلیارد تومان اعتبار ردیف ملی دارد.

جدی خاطرنشان کرد: شیروان از لحاظ شاخص آسفالت راه های روستایی در رده آخر استان قرار دارد و پروژه های بلاتکلیف زیادی داریم که مربوط به چند دهه گذشته است که پیگیر تکمیل آنها هستم .

وی گفت: بودجه حوزه راه، سال قبل ۳ میلیارد تومان بود که امسال به ۳۱ میلیارد تومان افزایش دادیم و بالغ بر ۳۰ کیلومتر راه روستایی شهرستان امسال آسفالت می شود.

علی عاقل عضو شورای شهر شیروان اظهار داشت: 30 درصد درخواست های مردمی مطروحه در شورای شهر مربوط به اشتغال است، می توان از ظرفیت های استانی و ملی برای تکمیل پروژه های شهرداری استفاده کرد.

جواد اسماعیل زاده عضو دیگر و نایب رئیس شورای شهر شیروان گفت: ایجاد درآمد های پایدار برای شهرداری از اولویت ها است باید بتوان از ظرفیت نماینده محترم از اعتبارات ملی بیشتری استفاده کنیم.

مهدی حسنی نیز افزود: تعامل مجموعه شورای شهر و شهرداری با نماینده و سایر ارگانها می تواند اتفاقات خوبی را در راستای توسعه شهر رقم بزند.

عقیل آریان فرد عضو و منشی شورای شهر تصریح کرد: شهرداری شیروان بیش از ۵ هزار تن قیر از  راه و شهرسازی طلب دارد و موضوع تبدیل وضعیت کارکنان قراردادی به پیمانی و سازماندهی وضعیت استخدامی پرسنل شهرداری باید مدنظر قرار گیرد.

همچنین حسن اسکندریان خزانه دار شورای شهر ششم تاکید کرد: امیدواریم با کمک نماینده و رایزنی های وی بتوانیم اعتبارات خوبی را از سازمان شهرداری و دهیاری های کشور بگیریم و شهرداری در حوزه تامین قیر برای آسفالت خیابان های سطح شهر با مشکل جدی مواجه است.

محمود رشیدی گفت: نگاه و هدف مجموعه شورا و شهرداری توسعه خدمات شهری است / از تمام ظرفیت ها در جهت ارائه خدمات شهری مناسب و رفع کاستی ها استفاده میکنیم.

در پایان صحبت های اعضای شورای شهر، محمد محمد زاده قانعی رئیس شورای شهر خاطرنشان کرد: اختلافات اداری شهرداری و اوقاف بسیار زیاد شده است، بسیاری از ادارات ما در شهرستان بصورت سرپرست اداره می شود که قطعا در خدمات رسانی کاستی هایی بوجود خواهد آورد.

وی ادامه داد: باید پروژه پارک ساحلی چایلق تعیین تکلیف شود و ساماندهی ورودی و خروجی های شهر بلاتکلیف مانده است که باید رسیدگی شود و تکلیف مدیریت و خدمات دهی به کوی وحدت و کوی ایران و حواشی شهر مشخص شود که با شهرداری است یا سایر ارگان ها.

انتهای پیام/حق بین

 

https://www.dana.ir/1764368
ارسال نظر
نظرات