شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان شمالی
ساعت: 12:32 منتشر شده در مورخ: 1400/06/10 شناسه خبر: 1764607
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان بجنورد عنوان کرد:

طرح "شهید سلیمانی" همراه مردم و علوم پزشکی در پیک پنجم کرونا/ توزیع دو هزار بسته معیشتی در بجنورد

طرح "شهید سلیمانی" همراه مردم و علوم پزشکی در پیک پنجم کرونا/ توزیع دو هزار بسته معیشتی در بجنورد
مهدی الهی راد با اشاره به اینکه در پیک پنجم کرونا، خراسان شمالی در وضعیت بحرانی و قرمز قرار دارد، گفت: طرح شهید سلیمانی با قدرت و با حضور تیم های مراقبتی، نظارتی و کمک در مراکز درمانی جهت حفظ سلامت جامعه در موج پنجم کرونا در شهرستان بجنورد درحال اجرا است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ مهدی الهی راد، فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان بجنورد در گفتگو با خبرنگار عصراترک اظهار داشت: طرح شهید قاسم سلیمانی با قدرت و با حضور تیم های مراقبتی، نظارتی و کمک در مراکز درمانی جهت حفظ سلامت جامعه در موج پنجم کرونا در شهرستان بجنورد درحال اجرا است.

وی با اشاره به اینکه وضعیت کرونایی استان خراسان شمالی  در حالت قرمز و بحرانی قرار دارد، ادامه داد: بسیجیان شهرستان بجنورد مطابق با طرح شهید سلیمانی در راستای کمک به دانشگاه علوم پزشکی با کادر درمان همکاری دارند، به این صورت که جهت مراقبت از بیماران کرونایی پیش بینی شده به درب منازل مراجعه و بسته های بهداشتی و بروشور اطلاع‌‌ رسانی پیشگیری از کرونا به خانوارها ارائه می‌‌کنند و اگر در خانواده‌‌ای فردی مبتلا به کرونا بوده ، تمام افراد خانواده مورد رصد قرار گرفته و تست کرونا خواهد گرفته شد.

الهی راد گفت: در محور دوم این طرح، حمایت از خانواده های کرونایی مدنظر است، که به‌ منظور جلوگیری از تردد بیماران کرونایی، برای تأمین معیشت، ارسال بسته‌‌های حمایتی وبسته های  بهداشتی انجام می شود، زیرا با توجه به حجم بالای بیماران به خانواده هایی که نیازمند هستند خدمات داده خواهد شد.

وی اضافه کرد: همچنین بسیجیان پایگاه‌‌های مقاومت بسیج نیز به صورت خودجوش به‌ صورت محله‌‌ محور تقبل کرده‌‌اند که اگر خانواده‌‌ای نیاز به خرید دارد یا افراد خانواده، سن بالا هستند و نباید برای خرید از خانه خارج شوند، پایگاه‌‌های بسیج این خرید را برای آن‌‌ها انجام ‌‌دهند.

این مقام مسئول اظهار داشت: محور سوم طرح شهید سلیمانی، مرحله نظارت است که در این مرحله تیم‌‌های بسیجی اقداماتی که باید در حوزه پیشگیری از بیماری کرونا توسط بازاریان، اصناف و فروشندگان انجام شود را با کمک ماموران صمت رصد می کنند.

الهی راد با تأکید بر رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی ستاد ملی کرونا در وضعیت بحرانی این روزهای شهرستان بجنورد خاطرنشان کرد: در کنار اجرای طرح محله محور شهید سلیمانی، توزیع بسته‌های حمایتی و معیشتی غذایی و بهداشتی در قالب اجرای طرح کمک مومنانه برای اقشار آسیب‌پذیر از کرونا نیز ادامه دارد که در هفته دولت تعداد دو هزار بسته معیشتی بین خانواده های نیازمند و محروم توزیع شد.

انتهای پیام/ رحمانی

https://www.dana.ir/1764607
ارسال نظر
نظرات