شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان قزوین
ساعت: 15:08 منتشر شده در مورخ: 1400/06/11 شناسه خبر: 1764896
عضو شورای شهر قزوین:

اعضای شورا در عزل و نصب‌ها لیستی ندادند/ شانس بیشتر گزینه بومی در شهرداری قزوین

اعضای شورا در عزل و نصب‌ها لیستی ندادند/ شانس بیشتر گزینه بومی در شهرداری قزوین
مهدی مهدیخانی گفت: متاسفانه چند روزی است که این انتصابات به شورای شهر نسبت داده می‌شود، اینگونه نیست که اعضای شورا لیستی در جیب داشته و انتظار روی کار آمدن گزینه‌های خود را داشته باشند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از صبح قزوین؛ مهدی مهدیخانی ظهر امروز در مصاحبه زنده اینستاگرامی با اشاره به حواشی اخیر شهرداری و شورای شهر قزوین گفت: اعضای شورای شهر در عزل و نصب‌ها منع قانونی دارند؛ به این معنی که سرپرست شهرداری می‌تواند تیم اجرایی مورد نظرش را شخصاً انتخاب نماید.

وی با اشاره به حواشی مرتبط با انتصاب سرپرست سازمان فضای سبز و پارک‌های شهرداری قزوین افزود: برخی از اعضای شورای شهر کنونی از ابتدا با حضور آقای کاظمی در سرپرستی شهرداری قزوین مخالف بودند و حتی انتظار داشتند که ایشان اقدام به عزل و نصب مدیران ننماید.

عضو شورای شهر قزوین ادامه داد: در جلسه اخیر شورای شهر که با محوریت ارائه برنامه‌های سرپرست فعلی شهرداری قزوین برگزار شد، در خصوص انتصابات نیز مباحث مهمی عنوان شد که البته با انتقادات و حمایت‌هایی نیز همراه بود.

مهدیخانی اضافه کرد: در روزهای بعد در جلسه غیرعلنی شورا نیز به این موضوع پرداخته شد و توضیحات سرپرست شهرداری را شنیدیم و قرار بر این شد تا در این زمینه اختیاراتی به وی واگذار شود.

وی در ادامه افزود: انتصابات اخیرشهرداری قزوین در بازه زمانی کوتاه و پی در پی انجام شد و برخی اعضای شورای انتظار داشتند که نباید تغییرات به این شکل و در این بازه زمانی انجام شود.

استخدام‌های بی‌ضابطه از مشکلات شهرداری قزوین است

مهدیخانی افزود: متاسفانه چند روزی است که این انتصابات به شورای شهر نسبت داده می‌شود، اینگونه نیست که اعضای شورا لیستی در جیب داشته و انتظار روی کار آمدن گزینه‌های خود را داشته باشند.

این عضو شورای شهر تصریح کرد: متاسفانه چندی پیش برخی سایت‌های اصلاح طلب لیستی را از جانب خانم اشدری منتشر نمودند که با بررسی و حتی گفتگو با افراد مطرح شده در همان لیست مشخص شد که این موضوع دروغ محض بوده است.

عضو شورای شهر استخدام‌های بی‌ضابطه را از مشکلات کنونی شهرداری قزوین دانست و عنوان کرد: با مشورت با کارشناسان متخصص به این تصمیم رسیدیم تا اطلاع ثانونی جذب نیروی جدید در شهرداری انجام نشود تا بتوانیم ساختار درستی در این زمینه تدوین نماییم.

مهدیخانی با اشاره به آخرین وضعیت کارکنان شهرداری تصریح کرد: کار مضاعف نیازمند نیروی انسانی بیشتر است، نگاه ما این نیست که حتما به ظرفیت نیروی انسانی قبل برگردیم و افراد زیادی را اخراج کنیم بلکه باید برای نیروهای موجود شرح وظایف اندیشیده شود، البته آینده افرادی هم که تمایل به همکاری نداشته باشند به نظر شهردار بستگی دارد.

گزینه بومی شانس بیشتری در انتخاب برای تصدی شهرداری دارد

وی افزود: طبق برنامه قرار بود نهایتا تا 15 شهریور ماه شهردار قزوین معرفی شود ولی با توجه به شرایط موجود بررسی‌ها همچنان ادامه دارد واحتمالا انتخاب نهایی شهردار قزوین زمان بیشتر نیاز دارد.

عضو شورای شهر قزوین افزود: اعضای شورای شهر به لیستی نهایی با 20 نفر رسیدند و تاکنون 16 نفر به صورت حضوری ارائه برنامه داشته‌اند که حتما در رابطه با نحوه ادامه کار جلسه‌ای مفصل خواهیم داشت تا ببینیم به چه گزینه‌هایی دست پیدا می‌کنیم و ادامه کار چگونه خواهد بود.

این عضو شورا ادامه داد: اگر در صحن شورا تا 15 شهریور به گزینه نهایی نرسیم نیز چند نفر از گزینه‌ها انتخاب و برای بار دوم به صحن دعوت می‌شوند تا به سوالات تخصصی‌تر پاسخ دهند و نظراتشان را در رابطه با مواردی خاص بیان کنند.

وی درباره گمانه زنی‌های انتخاب شهردار از مثلث حسین معصوم، مهدی صباغ و مهدی کاظمی تصریح کرد: برخی می‌گویند که یکی از این سه نفر شهردار می‌شود اما باتوجه به صحبت‌هایی که در شورا انجام گرفته نیز افرادی هستند که شاید شانس بیشتری برای این منصب داشته باشند.

عضو شورای شهر قزوین در پایان گفت: ترجیح می‌دهم شهردار بومی انتخاب شود که با مشخصات و موقعیت‌های شهر قزوین به خوبی آشنا باشد و البته ویژگی‌های فساد ستیزی، عملکرد جهادی، متخصص در حوزه مدیریت شهری نیز از مولفه‌های مهم شهردار آینده قزوین خواهد بود.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1764896
ارسال نظر
نظرات