شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان شمالی
ساعت: 16:01 منتشر شده در مورخ: 1400/06/11 شناسه خبر: 1764918
شهردار یکه سعود خبر داد:

گود بین المللی کشتی در یکه سعود احداث می شود

گود بین المللی کشتی در یکه سعود احداث می شود
جابرخالدی گفت: گود کشتی بین المللی آلیش با نام گود کشتی" شهدای جرگلان" در این بخش احداث خواهد شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ جابر خالدی، شهردار یکه سعود در گفت و گو با خبرنگار عصراترک اظهار کرد: در منطقه جرگلان بیش از ۴۰۰ کشتی گیر از جمله در شاخه های کشتی آلیش فعالیت دارند که همه ساله با پشتیبانی اهالی ورزش دوست جرگلان در مراسم عروسی و جشنواره های محلی نیز مسابقه می دهند.

خالدی گفت: این در حالی است که سرانه ورزشی سرپوشیده و روباز در شهر یکه سعود در حدود صفر است.

با این وجود، وی اعلام کرد: فرماندار این شهرستان با پیگیری هایی که انجام داده، سرانجام اعتباری برای ساخت سالن ورزشی در شهر یکه سعود به این شهرستان اختصاص یافته است.

وی با بیان اینکه احداث گود کشتی شهدای جرگلان با همت و همراهی فرماندار همچنین جانشین فرماندهی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی شهرستان راز و جرگلان، شورای اسلامی شهر یکه سعود، معتمدان و دهیاران بخش جرگلان انجام خواهد شد، عنوان کرد: مکان یابی برای اجرای این پروژه انجام شده است.

وی گفت: در زمین جانمایی شده، احداث بنای گود کشتی، پارکینگ ماشین برای حضور۵۰ هزار تماشاگر و فضا برای فرود بالگرد نیز در نظر گرفته شده است.

وی یادآور شد: پروژه گود کشتی شهدای جرگلان یک گود چند منظوره ای است که در این گود کشتی علاوه بر برگزاری مسابقات کشتی آلیش همچنین مسابقات والیبال ساحلی، جشنواره های بومی و بین المللی، مراسم فرهنگی، اجتماعی، نمایش فیلم و نمایشگاه نیز برپا می شوند.

وی همچنین افزود: سکوی تماشاچیان این گود نیز می تواند برای حضور بانوان به منظور تماشای مسابقات اسبدوانی بهره برداری شود.

وی درباره تامین هزینه ساخت این پروژه نیز اظهار کرد: هزینه احداث گود شهدای جرگلان توسط خیران سطح این شهر و شهرستان، شهرداری یکه سعود، کمک دهیاران و بخشدار بخش جرگلان تامین خواهد شد.

وی در ادامه عنوان کرد: درصورتیکه هرچه سریعتر مجوزهای احداث این پروژه صادر شوند عملیات احداث آن آغاز می شود.

وی در خاتمه تصریح کرد: احداث این پروژه می تواند بر توان و ظرفیت فعالیت های فرهنگی، ورزشی و گردشگری شهرستان راز و جرگلان بیفزاید.

انتهای پیام/رحیمی

https://www.dana.ir/1764918
ارسال نظر
نظرات