شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان شمالی
ساعت: 15:24 منتشر شده در مورخ: 1400/06/13 شناسه خبر: 1765332
کارآفرین راز و جرگلانی:

اراده قوی، باعث موفقیتم شد

اراده قوی، باعث موفقیتم شد
راه اندازی چرخ تولید و کارآفرینی در جامعه به عنوان یک محرک اصلی برای ایجاد شغل است و نقش بسیار مهم و تعیین کننده‌ای دارد، بویژه در شرایط کنونی که مشکلات اقتصادی، معیشتی و تحریم ها زنجیر وار سبب شده که روزهای تلخ و ناخوشی برای مردم کشورمان رقم بخورد، اهمیت تولید و کارآفرینی را برای جامعه ما را دوچندان می‌کند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از عصراترک ، حمایت از کالای ایرانی، رونق تولید، جهش تولید، تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها و بطور کلی نگاه اجمالی به اشعار سال های گذشته و تاکیدات مقام معظم رهبری به تولید و تکیه بر توان داخلی به وضوح نشان دهنده این امر است که رهبر انقلاب علاج این روزها را از سال های قبل برای همه مشخص کرده و قطعا گام برداشتن در مسیر تولید و تکیه بر توان داخل ضمن اینکه کمک شایانی به برون رفت کشور از این مشکلات و روزهای سخت می‌کند آینده بسیار روشنی را هم برای کشور رقم خواهد زد.

راه‌اندازی کسب‌وکار‌های خانگی و کوچک می‌تواند مزایای گوناگونی را برای شاغلان این عرصه داشته باشد که از جمله آن‌ها می‌توان به حذف هزینه‌های جاری محیط کار مانند خرید، رهن و اجاره، مالیات، عوارض و قبوض مصرفی، ایجاد توازن بین مسؤولیت خانوادگی زنان و اشتغال آنان، حذف هزینه ایاب و ذهاب، استفاده از نیرو و تخصص اعضای خانواده، ایجاد زمینه‌های کار خانوادگی، امکان انتقال تجارب از طریق آموزش غیررسمی به شیوه استاد - شاگردی بین اعضای خانواده و... اشاره کرد.

داورپناهی یکی از کارآفرینان شهرستان راز و جرگلان است که با ایجاد کارگاه جوراب بافی علاوه بر اینکه برای خود و خانواده خود ممر درآمد ایجاد کرده برای 2 نفر دیگر نیز اشتغالزایی کرده است.

این کارآفرین راز و جرگلانی در گفتگو با خبرنگار عصراترک گفت: بنده فرهنگی بازنشته هستم و از سال ١٣٩۶ شروع به احداث کارگاه تولیدی جوراب کردم.

وی افزود: بنده با هدف کمک به تولید و اشتغال زایی در شهرستان پا به این عرصه گذاشتم و از زمان آغاز به کار تا کانون برای ٢ نفر از همشهریان اشتغال زایی کردام.

داورپناهی تصریح کرد: اگر مسئولین کمک حالم باشند، قصد توسعه کارگاه تولیدی را دارم.

داورپناهی اظهار داشت: برای شروع به این کار با سرمایه ایی معادل ١٠٠ میلیون تومان شروع کردم و خوشبختانه ادامه کار خوب پیش رفت و توانستم بازار خرید محصولم را  بخش هایی از شهرستان راز و جرگلان و شهر بجنورد ایجادکنم.

وی تصریح کرد: آشنایی چندانی با این کار نداشتم اما با اراده و توانی که در خود دیدم شروع به کار کردم و توانستم دانش مورد نیاز این کار را کسب کنم و ظرف مدت ٢ ماه مسلط بر این حرفه شدم. 

داورپناهی بیان داشت: بنده یکی از مهم ترین عوامل موفقیت ام را اراده قوی امی دانم چراکه همین عامل باعث شد که بنده پا به عرصه تولیدی و کارآفرینی بگذارم. 

وی گفت: بنده و کار آفرینان دیگر نیازمند حمایت های همه جانبه مسؤلین هستیم مخصوصا در شرایط سخت فعلی مسؤلین باید کمک حال ما کارآفرینان باشند. 

داورپناهی خاطرنشان کرد: توصیه بنده به جوانان جویای کار این هست که برای شروع هر کاری اول مهارت لازم را پیدا کنند و بعد وارد کار شوند و از کار نهراسند و اراده قوی داشته باشند که مطمئنا موفقیت در کار نیازمند پشتکار و اراده قوی است.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1765332
ارسال نظر
نظرات