شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان شمالی
ساعت: 09:44 منتشر شده در مورخ: 1400/06/14 شناسه خبر: 1765486
مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی استان عنوان کرد؛

دوگانه‌سوز شدن رایگان ۱۴۰۵ خودروی عمومی در خراسان شمالی

دوگانه‌سوز شدن رایگان ۱۴۰۵ خودروی عمومی در خراسان شمالی
مجتبی شکوری با بیان اینکه از آغاز اجرای رایگان دوگانه‌سوزکردن خودروهای عمومی در استان، یک هزار و ۶۰۰ دستگاه خودرو نام‌نویسی کرده‌اند، گفت: از این تعداد یک هزار و ۴۰۵ دستگاه خودرو به ‌صورت رایگان دوگانه‌سوز شدند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ مجتبی شکوری، مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی استان خراسان شمالی در گفتگو با خبرنگار عصراترک اظهار داشت: طرح رایگان دوگانه سوزکردن خودروهای عمومی با هدف کاهش آلودگی های محیط زیستی و صرفه جویی در مصرف بنزین در دستور کار قرار دارد.

وی ادامه داد: از آغاز اجرای رایگان دوگانه سوزکردن خودروهای عمومی در استان خراسان شمالی تاکنون، یک هزار و 600 دستگاه خودرو در سامانه https://gcr.niopdc.ir  نام نویسی کرده‌اند.

این مقام مسئول اضافه کرد:  تعداد یک هزار و 405 خودرو روند تبدیل را به صورت کامل طی کرده اند و در عین حال از خدمات سوخت رسانی گاز طبیعی به صورت کاملا رایگان برخوردار شده اند.

شکوری از فعالیت 30 جایگاه گاز CNG در سطح استان خراسان شمالی خبر داد و گفت: نکته قابل بیان این است که ظرفیت تبدیل برای خودروها در سه کارگاه به صورت استاندارد وجود دارد که صاحبان خودرو پس از ثبت نام و تایید مراحل می توانند به صورت رایگان خودروی خود را به صورت رایگان دوگانه سوز کنند.

این مقام مسئول اظهار داشت: گاز طبیعی فشرده از نظر آلایندگی، یکی از پاک ترین سوخت ها و از نظر اقتصادی مصرف آن نسبت به بنزین دارای صرفه بیشتری است.

وی یادآور شد: گفتنی است که روزانه 183 هزار متر مکعب سی ان جی در مردادماه مصرف شده که نسبت به مدت مشابه ماه قبل باکاهش 10درصدی همراه بوده است.

شکوری تصریح کرد: با مصرف 42 میلیون مترمکعب سی. ان. ‌جی در پنج ماهه ابتدای سال ، بیش از 44 میلیون و ۸69 هزار لیتر در مصرف بنزین صرفه‌جویی شد.

 

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1765486
ارسال نظر
نظرات