شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان یزد
ساعت: 12:46 منتشر شده در مورخ: 1400/06/14 شناسه خبر: 1765532
معاون شهردار یزد:

فعالیت سایت شفافیت شهرداری یزد در صورت موافقت شهردار ادامه می‌یابد

فعالیت سایت شفافیت شهرداری یزد در صورت موافقت شهردار ادامه می‌یابد
بیگی، معاون برنامه ریزی شهرداری یزد گفت: سایت شفافیت شهرداری یزد که بخشی از آن تا پایان سال ۹۹ به روز شده و بخش دیگری نیز به‌روز و آنلاین است، در صورت موافقت شهردار جدید فعالیت خود را ادامه می‌دهد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ مجید بیگی در گفتگو با خبرنگار یزدرسا اظهار داشت: سایت شفافیت شهرداری یزد یکی از مصوبات شورای پنجم بود و اطلاعات در آن به دو شیوه دستی (آفلاین) و اتوماتیک (آنلاین) بارگذاری می شود.

وی عنوان کرد: تمامی قراردادهای شهرداری، احکام پرسنل، اطلاعات سرمایه انسانی، بودجه شهرداری و ... به صورت دستی وارد سایت شده که این اطلاعات تا پایان سال 99 وارد شده و از آن پس دیگر به‌روز رسانی نشده است.

بیگی ادامه داد: اما برخی اطلاعات از جمله پروانه ساختمانی به محض صدور، در سامانه شفافیت نیز به صورت خودکار بارگذاری می شود که آخرین به‌روزرسانی مربوط به روز گذشته بوده است.

معاون برنامه ریزی شهردار یزد عنوان کرد: معتقدم شهرداری باید به سمت شفافیت برود و زیرساخت‌های آن نیز فراهم است اما این شفافیت نباید منحصر به شهرداری باشد و سایر ارگان‌ها نیز در این زمینه شفافیت داشته باشند.

بیگی اظهار داشت: شهرداری یزد هم اکنون در زمینه ساختار شفافیت رتبه سوم را در کشور دارد و این جایگاه با توجه به ظرفیت های موجود، قابل ارتقاء است.

وی در مورد به‌روزرسانی تمام بخش‌های سایت شفافیت شهرداری یزد بیان کرد: شورای ششم تازه مستقر شده و شهردار جدید نیز دیروز (شنبه) معرفی شده اما به محض استقرار، در این زمینه تعیین تکلیف خواهد شد.

بیگی تصریح کرد: فیلدهای موجود برای بارگذاری روی سایت شفافیت را به اطلاع شهردار جدید خواهیم رساند و در صورت موافقت و مجوز وی، تمام اطلاعات در سایت شفافیت به‌روزرسانی می شود.

وی تاکید کرد: برای انتشار اطلاعات در سایت شفافیت شهرداری یزد هیچ مشکلی از نظر فنی نداریم و تنها نیاز به مجوز شهردار و شورای ششم است.

گفتنی است؛ سایت شفافیت شهرداری یزد به نشانی www.shafaf.yazd.ir قابل دسترسی است و فیلدهایی از جمله بودجه شهرداری، گزارش عملکرد سالانه، قراردادهای شهرداری، سرمایه انسانی، فرآیندها، مزایده ها و مناقصه ها، تعرفه درآمدی، پروانه های صادر شده و .... روی آن بارگذاری شده است.

این سایت با شعار «ضمانت حرکت در مسیر حکمرانی خوب شهری، سرمایه گذاری بر اصل شفافیت است» فعال شده اما هم اکنون برخی از بخش‌های آن قابل دسترسی نیست.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1765532
ارسال نظر
نظرات