شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان شمالی
ساعت: 11:13 منتشر شده در مورخ: 1400/06/15 شناسه خبر: 1765841
رئیس اتحادیه مرغداران بجنورد عنوان کرد؛

افزایش ۱۰۰۰ تومانی قیمت مرغ برای تعادل بازار داخل و خارج خراسان شمالی

افزایش ۱۰۰۰ تومانی قیمت مرغ برای تعادل بازار داخل و خارج خراسان شمالی
حسین قاسم زاده گفت: یکی از دلایل افزایش قیمت مرغ طی هفته های اخیر، تعادل گرانی خارج و داخل استان است، تا زمان هایی که استان با کمبود مواجه می شود و اقدام به واردات مرغ دارد، با این افزایش حداقلی بتوانند زیان های احتمالی را جبران کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حسین قاسم‌زاده، رئیس اتحادیه مرغداران بجنورد در گفتگو با خبرنگار عصراترک در رابطه با وضعیت مرغ در بازار اظهار داشت: استان خراسان شمالی، در سطح کشور، جزو معدود استان هایی است که مرغ را به قیمت مصوب کشور به فروش می رساند.

وی ادامه داد: طی سه هفته اخیر، قیمت مرغ کیلویی یک هزار تومان افزایش پیدا کرده و اکنون در بازار به قیمت کیلویی 25 هزار و 900 تومان به فروش می رسد.

قاسم زاده اضافه کرد: یکی از دلایل افزایش قیمت مرغ طی هفته های اخیر، ایجاد تعادل قیمت خارج  و داخل استان است، تا زمان هایی که استان با کمبود مواجه می شود و اقدام به واردات مرغ میکند با این افزایش حداقلی بتوانند زیان های احتمالی را جبران کنند.

وی افزود: متاسفانه مشکلی که وجود دارد این است که تنظیم بازار کشور برای سراسر نقاط کشور یک قیمت لحاظ می کند، که بخش زیادی از استان ها قیمت مصوب را اجرایی نمی کنند و به این دلیل که خراسان شمالی این قیمت را رعایت می کند باعث دردسر و مشکلاتی می شود.

قاسم زاده با اشاره به اینکه فروش مرغ با قیمت مصوب برای واحد های تولیدی، مرغداریها و اصناف استان دردسرهایی به وجود آورده است، گفت: وقتی مرغ با قیمت مصوب توزیع می شود در زمان خارج شدن از استان حداقل قیمتی که برای آن پرداخت می شود، کیلویی 30 هزار تومان است که این قیمت ها در واقع انگیزه ای برای قاچاق خواهد بود.

وی در رابطه با وضعیت تخم مرغ در بازار توضیح داد: هر ساله در فصل گرما، به دلیل پایین آمدن میزان مصرف قیمت ها کمتر می شود، اما امسال به دلایلی از قبیل کاهش تولید و صادرات، در فصل تابستان این محصول تا کیلویی 20 هزار تومان رسید و اکنون نیز با همین قیمت به فروش می رسد.

قاسم زاده با بیان اینکه خراسان شمالی تخم مرغ مورد نیاز را از خارج استان تامین می کند، ادامه داد: طی جلساتی که با حضور شرکت سیمرغ خراسان جنوبی برگزار شد، مقرر شد که روزانه 10 تن تخم مرغ با قیمت مصوب وارد استان شود و به مرور زمان این میزان به 30 تن که میانگین مصرف روزانه است، برسد.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1765841
ارسال نظر
نظرات