شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان آذربایجان غربی
ساعت: 15:42 منتشر شده در مورخ: 1400/06/15 شناسه خبر: 1765966
رییس کل دادگستری آذربایجان غربی:

پرونده قتل عمد در خوی به سازش ختم شد

پرونده قتل عمد در خوی به سازش ختم شد
عتباتی گفت: پرونده قتل عمد در خوی با کمک معتمدان و ریش سفیدان به صلح و سازش ختم شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از اروم نیوز، ناصر عتباتی در گفت و گو با خبرنگاران اظهارداشت: جوان ۱۸ ساله ای  که چندی پیش شخص جوان ۱۸ ساله دیگری را به هویت (م.ع) بر سر اختلاف مالی جزئی در شهرستان خوی به قتل رسانده بود پس از تعقیب و دستگیری و رسیدگی در دادگاه کیفری یک، به قصاص نفس محکوم شده بود.

وی گفت: در این رابطه به لطف الهی و در نتیجه مساعی و تلاشهای مجموعه قضایی ریاست دادگستری و دادستان شهرستان خوی و بهره گیری از ظرفیّت هسته‌های صلح و سازش و بخشایش و معتمدین محلّی، اولیاء دم مقتول رضایت خویش را اعلام و قاتل از قصاص نفس، رهایی و حیاتی دوباره یافت.

عتباتی افزود: این اتفاق تاثر برانگیز به علت عدم کنترل احساسات و نداشتن کنترل خشم به وسیله یک فرد ناپخته و خام اتفاق افتاده که نیاز به آموزش مهارت‌های رفتاری  خصوصا کنترل خشم در جامعه را روشن می کند.

وی با تقدیر از اولیای دم به دلیل این اقدام خدا پسندانه و قرآنی آنان تقدیر کرد و از ریش سفیدان و متنفذان محلی و رئیس دادگستری و دادستان خوی که اسباب این سازش را فراهم کرد تقدیر و از عموم مردم خواست تا در این نوع کارها همیار و یاور دستگاه قضایی باشند.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1765966
ارسال نظر
نظرات