شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان یزد
ساعت: 10:11 منتشر شده در مورخ: 1400/06/16 شناسه خبر: 1766079
مدیر مرکز تخصصی تولید نوشت افزار ایرانی در یزد:

بهترین حمایت دولت از «تولید نوشت افزار» جمع کردن بساط کرونا است/تسهیلات برای تامین مواد اولیه ضروری‌تر از خرید تجهیزات

بهترین حمایت دولت از «تولید نوشت افزار» جمع کردن بساط کرونا است/تسهیلات برای تامین مواد اولیه ضروری‌تر از خرید تجهیزات
حسین رستگاری گفت: دولت برای حمایت از تولید نوشت افزار کار خاصی نمی تواند بکند جز انکه شیوع ویروس منحوس متوقف و مدارس دوباره باز شوند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از یزدرسا، حسین رستگاری کارشناس ارشد علوم قرانی از جوانان فعال فرهنگی استان یزد است که از سال 95 و از دوران دانشجویی در حوزه تولید نوشت افزار ایرانی در یزد فعالیت می کندو خوشبختانه هر سال با رشد و توسعه کار خود توانسته در این زمینه موفقیت های خوبی کسب کند.

رستگاری مدیر مرکز تخصصی تولید و عرضه نوشت افزار ایرانی اسلامی «بهشت» یزد در گفتگو با خبرنگار یزدرسا با بیان اینکه همیشه مشکلات پیش پای تولید وجود دارد اظهار کرد: بنده در چند سالی که در حوزه نوشت افزار فعالیت داشته ام همیشه مشکلات وجود داشته و هم اکنون هم خیلی بیشتر از گذشته وجود دارد.

تسهیلات بانکی برای خرید تجهیزات برای تولیدکننده سم است

وی افزود:تورم و تامین مواد اولیه همیشه دغدغه تولید کنندگان به ویژه در حوزه نوشت افزار است بطوری که مواد اولیه ای چون کاغذ هر سال قیمت متفاوت دارد و روند افزایشی به خود می گیرد و هرگاه هم صحبت از حمایت می شود ذهنیت ها به سمت تسهیلات می رود که در این مسئله هم بانک ها هرگز برای تهیه مواد اولیه تسهیلات نمی دهند و بیشتر برای خرید تجهیزات است که متاسفانه برای برخی تولیدی ها این سم است.

 

این تولیدکنده نوشت افزار در یزد گفت: ما بیشتر برای کاهش هزینه تولید سعی می کنید بخشی از روند تولید را برونسپاری کنیم چرا خرید تجهیزات با هزینه های میلیاردی آن هم برای بازار کنونی به مثابه انداختن خود درون چاه هست پس تسهیلات بانک ها باید به سمت سرمایه در گردش و خرید مواد اولیه باشد تا تجهیزات.

بهترین حمایت دولت از تولیدکننده نوشت افزار جمع کردن بساط کرونا است

رستگاری عنوان کرد: تعطیلی مدارس و دانشگاه ها با شیوع ویروس کرونا و کاهش شدید تقاضا بازار نوشت افزار را با کسادی بی سابقه روبرو کرده است و باتوجه به ضرر و زیانی که به همه تولیدکنندگان وارد شد، دولت برای حمایت از این بخش کاری نکرد و به نظر بنده کار خاصی هم نمی تواند بکند جز انکه تلاش کند این شیوع ویروس منحوس متوقف شود و مدارس دوباره باز شوند.

 

مدیر مرکز تخصصی عرضه نوشت افزار ایرانی اسلامی «بهشت» یزد با بیان اینکه بسیاری از فروشندگان لوازم التحریر فروشگاه های خود را در سطح استان تعطیل کرده اند تصریح کرد: تا شیوع کرونا ادامه داشته باشد هر حمایت و کمکی بی اثر است یا حکم یک مسکن موقت را دارد لذا آرزوی همه تولید کنندگان کشور جمع شدن بساط این ویروس است نا دوباره بتوانند مانند گذشته به فعالیت خود ادامه دهند.

تبدیل محصولات نوشت افزار؛ راهکاری برای مقابله با کاهش تولید

رستگاری با اشاره به کاهش تولید در دوران کرونا ابراز کرد: با توجه به تعطیلی مدارس و اینکه دانش اموزان در منزل و بصورت آنلاین تحصیلات خود را ادامه می دهند سعی کردیم تولیدات خودمان را با کمی تغییر کاهش ندهیم به گونه ای که بخش عمده ای از کار تولید دفتر مشق را به دفترچه های فانتزی تغییر دادیم تا فروش ان صرف استفاده در مدرسه نباشد و دانش اموزان بتوانند در طول سال از آن ها استفاده کنند.

تولیدکننده نوشت افزار ایرانی اسلامی در یزد خاطرنشان کرد: خوشبختانه بنده به عنوان یک تولید کننده سعی کردم با متخصصین و کارشناسان نوشت افزار برای ایجاد تنوع محصول دائم در ارتباط باشم و با راهنمایی و مشورت آن ها سعی کردیم سالیانه در تولیدمان رشد داشته باشیم هر چند هنوز تیراژ تولیدمان نسبت به برخی واحدهای صنعتی قابل مقایسه نیست.

 

کرونا چالشی برای تولیدکنندگان رسمی و غیررسمی

وی عنوان کرد: ابتدا در تولیداتمان بیشتر از تصاویر شهدا استفاده می کردیم و برای تنوع بیشتر برخی طرح های کودکانه ایرانی و اسلامی و حتی مذهبی را وارد تولیداتمان کردیم وهمین مسیر را برای رشد ما بازتر کرد.

رستگاری اذعان کرد: تولیدکنندگان کارگاهی و غیررسمی نوشت افزار که بیشتر کار تولید دفتر مشق را انجام می دهند در یزد زیاد هستند اما در شاخه صنعتی استان یزد دو تولید کننده برزگ مانند پارس مداد و رز تحریر را دارد که مطمئنا ان ها هم با چالش ها و مشکلات زیادی در امر تولید روبرو هستند که باید سراغشان رفت و مشکلاتشان را بررسی کرد.

 انتهای پیام/

 

 

https://www.dana.ir/1766079
ارسال نظر
نظرات