شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان تهران
ساعت: 14:54 منتشر شده در مورخ: 1400/06/17 شناسه خبر: 1766491
عضو هیئت پارلمانی اعزامی ایران به وین مطرح کرد:

صلح و توسعه پایدار، محور برگزاری کنفرانس روسای مجالس جهان

صلح و توسعه پایدار، محور برگزاری کنفرانس روسای مجالس جهان
عضو هیئت پارلمانی اعزامی ایران به وین گفت: صلح و توسعه پایدار برای همه مردم دنیا از محورهای اصلی برگزاری پنجمین کنفرانس روسای مجالس جهان است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ الهام آزاد در گفت‌وگو با شبکه خبری تهران نیوز، اظهار کرد: پنجمین کنفرانس جهانی روسای مجالس جهان در وین اتریش با هدف و موضوعیت رهبری پارلمان‌ها در خصوص صلح و توسعه پایدار برای همه مردم جهان در حال برگزاری است.

وی گفت: در نخستین روز این کنفرانس رئیس، دبیرکل و رئیس مجمع نمایندگان زنان IPU، رئیس مجمع سازمان ملل متحد و گزارشگر سازمان ملل در مورد مسائلی همچون بحران تغییرات اقلیم، شیوع بیماری کووید 19 و تحولات افغانستان سخنرانی کردند.
آزاد ادامه داد: در پنجمین کنفرانس روسای مجالس با تاکید بر تضمین توزیع برابر واکسن در کشورها و تقویت اجتماعی و اقتصادی زنان، بر ضرورت تلاش برای مدیریت بحران تغییرات اقلیمی و داشتن جهانی سبزتر و آبی‌تر تاکید شد و همچنین یکی از نمایندگان زن پارلمان افغانستان در این کنفرانس سخنرانی کرد.
وی با اشاره به تاکید بر تقویت تعامل مجالس قانون‌گذاری کشورها به منظور تضمین دموکراسی در شرایط بحرانی، خاطرنشان کرد: همچنین رئیس هیئت پارلمانی ایران در سخنرانی خود در پنجمین کنفرانس رؤسای پارلمان‌های جهان اتحادیه بین‌المجالس توجه به شرایط فرهنگی، سیاسی و اجتماعی خاص کشورها در زمینه تضمین دموکراسی را مهم خواند و گفت: به عبارت دیگر تجویز مقررات، رویه‌ها و پروتکل‌های واحد برای همه کشورها چاره کار نیست و برای تضمین رعایت اصول دموکراسی و صیانت از حقوق مردم هر کشور باید مقررات و رویه‌هایی منطبق با شرایط خاص آن در نظر گرفته شود.
 
عضو هیئت پارلمانی اعزامی ایران به وین افزود: همچنین احمد نادری یکی دیگر از اعضای هیئت پارلمانی ایران در نطق خود گفت: پیشنهاد مشخص ما در این زمینه، تقویت تعامل مجالس قانون‌گذاری کشورها در سطوح منطقه‌ای و بین‌المللی به ویژه در چارچوب اتحادیه بین‌المجالس به منظور کمک به یکدیگر در زمینه تدوین مقررات و پروتکل‌های استاندارد برای تضمین دموکراسی در شرایط بحرانی ناشی از بیماری‌های همه‌گیر منطبق با شرایط خاص هر کشور است.
 
آزاد عنوان کرد: در حاشیه این کنفرانس هیئت پارلمانی ایران نشست‌های مختلفی را با هیئت‌های پارلمانی کشورهای سوریه، هند و پاکستان با تاکید بر توسعه روابط اقتصادی و تجاری، تقویت تعاملات در جهت توسعه پایدار و صلح‌ و امنیت برگزار کرد.
وی با اشاره به تاکید هیئت‌های پارلمانی کشورهای سوریه و پاکستان بر تدابیر و نقش تاثیرگذار مقام معظم رهبری در برقراری امنیت در منطقه، گفت: در نشست هیئت‌های پارلمانی ایران و سوریه بر حمایت ایران از محور مقاومت و سوریه نه بر اساس مباحث دیپلماتیک که بر پایه مسائل اعتقادی تاکید شد و هیئت پارلمانی سوریه ضمن گرامیداشت یاد سردار شهید قاسم سلیمانی بر گسترش روابط اقتصادی تاکید کرد.
عضو هیئت پارلمانی اعزامی ایران به وین تصریح کرد: در نشست بین هیئت‌های پارلمانی ایران و پاکستان نیز مباحثی حول محور توسعه روابط، گسترش و تحکیم روابط و رفع موانع مکانیزم تجارت تهاتری بیان شد.
آزاد اظهار کرد: در دیدار هیئت‌های پارلمانی ایران و هند نیز بر توسعه و گسترش نقش بسیار مهم بندر چابهار در توسعه روابط تعاملات ایران و هند تاکید شد.
وی ادامه داد: همچنین رئیس گروه دوستی پارلمان اتریش در دیدار با اعضای هیئت پارلمانی ایران نقش کشورمان را در تولید واکسن کرونا تحسین‌برانگیز خواند و علاوه بر آن درباره مسائلی مانند افغانستان و خروج آمریکا از برجام گفت‌وگو شد.
انتهای پیام/*
https://www.dana.ir/1766491
ارسال نظر
نظرات