شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان یزد
ساعت: 15:51 منتشر شده در مورخ: 1400/06/17 شناسه خبر: 1766566
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد:

فرهنگ بومی و ملی نیازمند پشتوانه رسانه‌ای است

فرهنگ بومی و ملی نیازمند پشتوانه رسانه‌ای است
جوادیان زاده، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد گفت: فرهنگ ملی و استانی ما نیازمند یک پشتوانه قوی رسانه ای است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از یزدرسا، مجید جوادیان زاده، ظهر چهارشنبه در مراسم افتتاح مرکز بسیج رسانه شهرستان یزد با بیان اینکه راه اندازی تشکل‌های متنوع در حوزه رسانه اتفاق مبارکی است، اظهار داشت: امیدواریم فضای رسانه استان یزد با ایجاد تشکل‌های مختلف توسعه پیدا کند.

وی با بیان اینکه در حال حاضر 207 رسانه در استان یزد مجوز فعالیت دارند، افزود: استان یزد از نظر تعداد رسانه‌ها در وضعیت خوبی است اما از نظر کیفی نیاز به تقویت محتواهای رسانه ای است.

جوادیان زاده عنوان کرد: در این راستا باید از ظرفیت تشکل‌های نظیر بسیج رسانه، خانه مطبوعات، انجمن صنفی خبرگزاری‌ها و پایگاه های خبری و ... بهره گرفت.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد با بیان اینکه فضای رسانه، فضای پیچیده ای است، افزود: بر همین اساس در حوزه رسانه به آموزش دائم نیاز است زیرا شیوه‌های اطلاع رسانی مدام در حال دگرگونی است.

جوادیان زاده با اشاره به اینکه تا چندی پیش، تنوع رسانه‌ها در کشور کم بود، ادامه داد: در طول چند سال اخیر، شاهد رشد و تحول و تنوع بسیاری در رسانه‌ها هستیم بنابراین آموزش یک مقوله مهم و اساسی است.

وی با بیان اینکه فرهنگ ملی و بومی ما نیازمند یک پشتیبانی رسانه ای قوی است، افزود: مباحث مهم فرهنگی نباید در قالب شعار باقی بماند بلکه باید با کمک ابزار رسانه و استفاده از ظرفیت خبرنگاران خوب و حرفه ای استان، این موارد در جامعه نهادینه شود.

گفتنی است؛ در این مراسم که با حضور سرهنگ جوکار فرمانده ناحیه مقاومت بسیج یزد، سرهنگ محدث جانشین فرمانده سپاه الغدیر در بسیج اقشار و جمعی از خبرنگاران استان یزد برگزار شد، مرکز بسیج رسانه شهرستان یزد در ساختمان بسیج هنرمندان افتتاح شد.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1766566
ارسال نظر
نظرات