شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان یزد
ساعت: 10:43 منتشر شده در مورخ: 1400/06/18 شناسه خبر: 1766733
مدیرباغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان یزد:

ایجاد ۱۰شهرک گلخانه ای در یزد با هدف اشتغال فارغ التحصیلان کشاورزی

ایجاد ۱۰شهرک گلخانه ای در یزد با هدف اشتغال فارغ التحصیلان کشاورزی
مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی یزد از ایجاد ۱۰شهرک گلخانه ای در استان یزد با هدف اشتغال فارغ التحصیلان کشاورزی و استفاده بهینه از منابع آبی خبرداد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ اکبر شیخعلیشاهی در گفتگو با خبرنگار یزد رسا،با اعلام اینکه  ایجاد شهرک های گلخانه ای دارای ارزش افزوده فراوانی می باشد اظهار داشت: یکی از مهمترین واصلی ترین معظلات کشاورزی استان ، کمبود آب می باشد که در همین راستا یکی از مهمترین سیاستهای مسئولین کشور ایجاد مجتمع های گلخانه ای می باشد تا بتوان از منابع آبی موجود به بهترین شکل استفاده کرد.

 
وی ادامه داد: در حال حاضر سه شهرک گلخانه ای در استان  با محوریت فارغ التحصیلان کشاورزی ایجاد شده و اقدامات لازم برای ایجاد ۷مجتمع دیگر نیز در دستور کار مسئولین قرار دارد.
 
مدیرباغبانی سازمان جهاد کشاورزی با اشاره به اینکه در ایجاد مجتمع های گلخانه ای، به هیچ عنوان منابع آّبی جدید ایجاد نمی شود اظهار داشت: مدیران دستگاه‌های اجرایی دست اندرکار خصوصا شرکت آب منطقه‌ای یزد باید با سرمایه گذاران دارای آب و زمین شخصی در این مورد مدارا کنند و مسوولان بانک‌های عامل هم با سرمایه گذاران این بخش همکاری داشته باشند تا در شرایط فعلی بیشتر شاهد رونق کسب و کار باشیم.
 
شیخعلیشاهی با بیان اینکه یکی از محورهای اصلی که در زمینه ایجاد شهرک های گلخانه ای دنبال میشود بحث اشتغال فارغ التحصیلان کشاورزی می باشد تصریح کرد:فارغ التحصیلان کشاورزی می توانند با دریافت  مجوز و تسهیلات لازم در زمینه دایر کردن این شهرک ها سهم بسزایی داشته باشند.
 
شایان ذکر است زمین‌های قابل‌کشت استان ۱۷۵ هزار هکتار است که به دلیل تداوم ۲ دهه پدیده خشکسالی، کاهش بارندگی و توسعه کشت گیاهان کم آبخواه ، ۱۱۴ هزار هکتار آن کشت می‌شود و از این میزان ۶۹ درصد مربوط به باغ ها و ۳۱ درصد مربوط به زمین های زراعی است.
 
انتهای پیام/ک
 
https://www.dana.ir/1766733
ارسال نظر
نظرات