شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان یزد
ساعت: 19:45 منتشر شده در مورخ: 1400/06/20 شناسه خبر: 1767303
سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی یزد:

تا کنون 42 درصدر واجدین شرایط در یزد علیه کرونا واکسینه شده‌اند

تا کنون 42 درصدر واجدین شرایط در یزد علیه کرونا واکسینه شده‌اند
سلمانی گفت: سینوفارم، آسترازانکا و برکت، واکسن‌هایی هستند که تا کنون بیشترین سهم تزریق را در استان یزد داشته‌اند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا، ابراهیم سلمانی سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد در گفتگو با خبرنگار یزدرسا، گفت: تا 20 شهریور ماه، تعداد 527985 دز واکسن در استان یزد تزریق شده است که از این تعداد، 351577 مورد آن مربوط به نوبت اول بودند که معادل 42 درصد واجدین شرایط بالای 18 سال در استان هستند و تعداد 176408 هزار نفر نیز هر دو نوبت را دریافت کرده اند و واکسیناسیون آن ها کامل شده است.

وی افزود: در حال حاضر در استان یزد واکسن‌های برکت و سینوفارم تزریق می‌شود و کسانی هم که برای نوبت دوم می‌خواهند واکسن آسترازانکا دریافت کنند فقط مرکز چهارده معصوم در شهر یزد نوبت دوم این واکسن را تزریق می کند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی یزد اظهار داشت: خوشبختانه مشکلی در زمینه واکسن در استان نداریم و به اندازه کافی واکسن تأمین است و همکاران ما در حال خدمت‌رسانی به مردم هستند و ما فقط منتظر مردم هستیم که برای دریافت واکسن مراجعه کنند.

سلمانی خاطرنشان کرد: سینوفارم، آسترازانکا و برکت، واکسن‌هایی هستند که تا کنون بیشترین سهم تزریق را در استان یزد داشته‌اند؛ علاوه بر این، تا کنون واکسن اسپوتنیک، واکسن ایران و کوبا و تعدادی کمی هم واکسن بهارانت در استان یزد تزریق شده است.

وی عنوان کرد: در مناطق روستایی استان یزد، واکسیناسیون افراد 18 سال به بالا از امروز شروع شده است و همه افراد 18 ساله به بالا در روستاها می‌توانند به مراکز بهداشتی مراجعه کنند و واکسن بزنند و در مناطق شهری استان یزد نیز افراد 30 سال به بالا از امروز می‌توانند جهت دریافت واکسن مراجعه کنند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی یزد اضافه کرد: دانشجویان همه‌ی دانشگاه‌های استان یزد اعم از دانشگاه‌های آزاد، سراسری، پیام نور و غیره می‌توانند به سامانه‌ای که مشخص شده است جهت دریافت نوبت واکسیناسیون مراجعه و سپس به مکان اعلامی جهت تزریق واکسن مراجعه کنند.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1767303
ارسال نظر
نظرات