شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان لرستان
ساعت: 10:00 منتشر شده در مورخ: 1400/06/21 شناسه خبر: 1767356
کسی صدای کارگران را می‌شنود؟

داستان ادامه‌دار سفره خالی کارگران/ حقوق کارگران شهرداری الشتر ۲۵ ماه معوق ماند

داستان ادامه‌دار سفره خالی کارگران/ حقوق کارگران شهرداری الشتر ۲۵ ماه معوق ماند
کارگران شهرداری الشتر که در بخش‌های خدماتی، فضای سبز، اجرائیات، تأسیسات و نقلیه به‌صورت شرکتی و حجمی مشغول به کار هستند، حقوق ۲۵ ماه را دریافت نکرده‌اند و همچنان چشم‌انتظار تحقق وعده مسئولان در پرداخت مطالباتشان هستند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از سفیرافلاک، در شرایط بد کرونا و گرانی‌ها، حتی اگر حقوق کارگران به‌موقع نیز پرداخت شود هزینه‌های معیشت آن‌ها را تأمین نمی‌کند، بااین‌حال کارگران شهرداری الشتر که ۵ ماه از دریافت حقوق و حق بیمه سال جاری و بیش از ۲۰ ماه از چندین سال گذشته محروم مانده‌اند، در طی مسیر زندگی خود با مشکلات عدیده‌ای همراه شده‌اند.

تداوم تعلل در پرداخت حقوق کارگران شهرداری الشتر موجب گلایه‌مندی این نیروهای خدماتی و زحمت‌کش شده است و چشم امید آنان به شورای شهر جدید است که در این راستای پرداخت مطالبات آنان قدم مثبتی بردارند.

تعلل شهرداری الشتر در پرداخت حقوق ۱۱۰ کارگر حجمی

یکی از کارگران شهرداری در گفت‌وگو با خبرنگار سفیرافلاک، اظهار داشت: در حال حاضر چندین ماه است که با شرکت خاصی قرارداد نداریم و همین امر باعث شده که شهرداری الشتر در پرداخت دستمزد بیش از ۱۱۰ نفر در واحد‌های خدماتی، فضای سبز و کارخانه‌ها شش ماه تأخیر بیندازد.

وی افزود: این کارگران در شهرداری الشتر به صورت شرکتی و حجمی مشغول به کار هستند و دست‌کم پنج ماه حقوق معوقه نیز طلب دارند.

کارگران شهرداری، در دوراهی ماندن و رفتن

یکی دیگر از کارگران حجمی شهرداری الشتر در گفت‌وگو با خبرنگار سفیرافلاک، با اشاره به مشکلات مالی در راستای گذراندن امرارمعاش خانواده، اظهارداشت: با پرداخت نشدن حق بیمه، دفترچه‌های درمانی ما لغو شدند و برای مراجعه به بیمارستان و مراکز درمانی مجبور هستیم به‌صورت آزاد هزینه درمان را پرداخت کنیم.

وی با اشاره به تعلل شهرداری الشتر در عمل نمودن به تعهدات درزمینهٔ پرداخت حقوق و بیمه کارگران، افزود: زمانی که در این راستا گلایه می‌کنیم، مسئولین در پاسخ می‌گویند: اگر نمی‌خواهی برو! ما نیز در دوراهی ماندن و رفتن می‌مانیم و نمی‌دانیم چطور زندگی خود را در این اوضاع بد اقتصادی اداره کنیم.

به‌زودی تمام معوقات حقوق کارگران را پرداخت می‌کنیم

علی نظری، شهردار الشتر در گفت‌وگو با خبرنگار سفیر افلاک، اظهار داشت: در سال ۱۴۰۰ سه مرتبه اقدام به برگزاری مناقصه برای شرکت‌ها کردیم که در هر سه مرتبه مشکلی پیش آمد.

وی تنها راه قانونی برای پرداخت حقوق و بیمه کارگران شرکتی و حجمی را وجود یک شرکت دانست و افزود: امسال مبلغی را به شرکت آرین گستر دادیم که بین کارگران شرکتی و حجمی برای دستمزد و بیمه‌شان پرداخت کند که متأسفانه درزمینهٔ پرداخت حقوق و بیمه هنوز مدرک خاصی به شهرداری ارائه نشده است.

شهردار الشتر با اشاره به مناقصه قرارداد با شرکت‌‌های خدماتی، عنوان کرد: اخیراً یک شرکت خوش‌نام و باسابقه را به استان معرفی کردیم اما متأسفانه به دلایلی موردپذیرش آن‌ها نبود و در حال حاضر نیز قرارداد در مناقصه است.

وی تصریح کرد: کارگران از سال ۹۵ تاکنون دستمزد و بیمه از شرکت‌ها طلبکار هستند اما به دلیل نبود قرارداد محکم و ضمانت‌های اجرایی توسط شرکت، این مشکلات برای کارگران پیش‌آمده است.

 نظری تأکید کرد: در نظر داریم با همکاری شوراهای شهر، چند قطعه از زمین‌های متعلق شهرداری را به فروش برسانیم و با هزینه فروش آن، تمام بدهی‌های قبلی و فعلی به کارگران شرکتی و حجمی شهرداری پرداخت شود.

 ورود و پیگیری شورای شهر جدید برای حل مشکل

 رحیم اسدالهی، رئیس شورای شهر الشتر در گفت‌وگو با خبرنگار سفیرافلاک، اظهار داشت: در روزهای گذشته ۳ میلیارد ریال به شهردار دادیم که به کارگران از طریق شرکت پرداخت کند اما متأسفانه شرکت مدنظر تمام پول را به خاطر بدهی‌های قبلی خود برداشت و هیچ پولی به کارگران تعلق نگرفت.

وی با اشاره به رایزنی با نماینده مردم در مجلس برای حل مشکلات، افزود: در حال حاضر مصوباتی با کمک فرمانداری برای پرداخت دستمزد کارگران در نظر گرفتیم و امیدواریم با فروش زمین‌های شهرداری بتوانیم بدهکاری‌ها را پرداخت کنیم.

به گزارش سفیرافلاک، تعلل در پرداخت حقوق کارگران شهرداری الشتر در این شرایط کرونایی نباید به دغدغه‌ای برای خانواده‌های این کارگران تبدیل شود، امید است با تمهیداتی که شهرداری و شورای شهر جدید اتخاذ کرده‌اند آلام و مشکلات این قشر زحمت‌کش برطرف گردد.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1767356
ارسال نظر
نظرات