شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان یزد
ساعت: 14:11 منتشر شده در مورخ: 1400/06/21 شناسه خبر: 1767544
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان یزد:

اغلب شهرداری‌های یزد به تعهد پرداخت نیم درصد سهم کتابخانه‌ها عمل کردند

اغلب شهرداری‌های یزد به تعهد پرداخت نیم درصد سهم کتابخانه‌ها عمل کردند
دوست‌فاطمی‌ها، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان یزد گفت: اغلب شهرداری‌های یزد به تعهد پرداخت نیم درصد سهم کتابخانه‌ها عمل کرده و برخی از آنها حتی فراتر از این تعهد نیز عمل کرده‌اند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از یزدرسا، رقیه دوست فاطمی‌ها در نشست مشترک انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان یزد با اشاره به راه اندازی کتابخانه مرکزی یزد پس از 25 سال، اظهار داشت: بزرگترین پروژه فرهنگی یزد هم اکنون در حال بهره برداری است.

وی بیان کرد: اکثر شهرداران شهرهای مختلف استان همواره در پرداخت نیم‌درصد سهم کتابخانه‌ها، منظم و دقیق عمل کرده‌اند و برخی شهرداری‌ها نیز فراتر از تکلیف قانونی خود عمل کرده و با پرداخت مبلغ بیشتر، به توسعه زیرساخت‌های کتابخانه‌ای و فعالیت‌های فرهنگی کتابخانه‌ها کمک کرده‌اند.

دوست فاطمی‌ها با بیان اینکه با آبادانی کتابخانه‌ها، شهرها و روستاها نیز آباد می‌شوند، گفت: درخواستی که از فرمانداری یزد داریم این است که چون همیشه با تخصیص بودجه تملک و دارایی‌ مناسب به کتابخانه‌ها، به توسعه و آبادانی هرچه بیشتر این بناهای فرهنگی کمک کنند تا بتوانیم پروژه‌های در حال احداث و بهسازی در این شهرستان را هرچه سریع‌تر تکمیل کنیم.

محسن رفیعی، رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان یزد نیز در ابتدای این نشست، گزارشی از وضعیت کتابخانه‌های شهرستان و فعالیت‌های فرهنگی انجام شده در ایام کرونا ارائه کرد.

وی به برگزاری پرشور یازدهمین جشنواره کتابخوانی رضوی در شهرستان یزد نیز اشاره کرد و گفت: در این دوره از جشنواره که به دلیل شیوع کرونا، به صورت مجازی برگزار می‌شود، شاهد استقبال خوب شهروندان شهرستان یزد در سه رده سنی کودک، نوجوان و بزرگسال بوده‌ایم و امیدواریم تا پایان مهلت شرکت در جشنواره که اول آبان‌ماه خواهد بود، شاهد مشارکت چشمگیر یزدی‌ها همچون دوره‌های گذشته جشنواره باشیم.

وی همچنین از مسئولان آموزش و پرورش شهرستان خواست در برگزاری هرچه باشکوه تر جشنواره کتابخوانی رضوی و تسهیل حضور دانش‌آموزان در این جشنواره با اداره کتابخانه‌های عمومی همکاری و تعامل داشته باشند.

در این جلسه همچنین مقرر شد با توجه به تسریع در واکسناسیون عمومی، کتابخانه‌های عمومی شهرستان یزد در تمامی وضعیت‌های کرونایی دایر باشند و به ارائه خدمات با رعایت پروتکل‌های بهداشتی بپردازند.

با توجه به افتتاح کتابخانه مرکزی و بالابودن هزینه‌های تعمیر و نگهداری این کتابخانه، مقرر شد افزایش میزان اعتبار تملک و دارایی اداره کتابخانه‌ها به منظور تعمیر و تجهیز کتابخانه‌های عمومی در دستور کار قرار گیرد.

بازگشایی کتابخانه‌های عمومی واقع در پارک‌ها و بوستان‌های شهرداری همچون سایر کتابخانه‌های سطح شهر با توجه ضرورت استفاده مردم  از خدمات کتابخانه‌ای، از دیگر مصوبات این جلسه بود.

با تصویب اعضای انجمن همچنین مقرر شد شهرداری یزد با عنایت به مصوبه شورای اسلامی شهر یزد درخصوص خرید 3 میلیارد ریال کتاب از محل اعتبارات شهرداری (خارج از نیم درصد)، نسبت به خرید کتاب براساس لیست پیشنهادی اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان اقدام کند.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1767544
ارسال نظر
نظرات