شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان آذربایجان غربی
ساعت: 15:44 منتشر شده در مورخ: 1400/06/22 شناسه خبر: 1767941

ثبت ۲ رکورد جهانی برای بسیجی بوکانی

ثبت ۲ رکورد جهانی برای بسیجی بوکانی
با حضور مسئول ثبت رکوردهای ملی ایران و جمعی از مدیران شهرستانی ۲ رکورد جهانی در این شهرستان برای کوتاه قدترین بسیجی ایران در بوکان به ثبت ملی رسید.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از اروم نیوز، در این مراسم که در روستای خورخوره بوکان برگزار شد محمد قادرزاده به عنوان کوچکترین و سبک وزن ترین مرد جهان از سوی موسسه ثبت رکورد های ایران معرفی و ثبت شد.

همچنین در این مراسم (محمد قادرزاده) به عنوان کوچکترین بسیجی ایران نیز معرفی و مدال افتخار را از سوی مدیران شهرستانی بر گردن آویخت.

مسئول ثبت رکوردهای ملی ایران با اشاره به چگونگی ثبت این رکوردها گفت: موسسه مورد نظر جز سه موسسه ثبت رکورد در جهان است که به این مهم در سطح کشور و حتی آسیا می پردازد.

قاسم علی رضایی افزود: این موسسه هیچ گونه همکاری با موسسه گینس در ثبت رکوردها ندارد و بر اساس مصوبه وزارت کشور گینس از سال ۸۸ هیچگونه فعالیتی در سطح کشور نداشته و ندارد.

وی تصریح کرد: متاسفانه شاهد بودیم گینس با شگردهای مختلف سبب مهاجرت نخبگان و قهرمانان ما از کشور شده بود که این مهم در نهایت سبب ابطال مجوز فعالیت این موسسه در کشور شد.

رضایی ادامه داد: افشین قادرزاده به عنوان کوچکترین بسیجی ایران امروز ۲ رکورد دیگر جهانی کوچکترین و کم وزن ترین مرد را نیز به ثبت رساند

مدیر موسسه ثبت رکوردهای ایران تصریح کرد: این رکوردها به واسطه نبود چنین شاخصه‌ها در سطح جهان رکورد جهانی به شمار می‌آید که امید است سبب نقطه عطفی در زندگی شخصی و خانوادگی وی شود.

وی خاطر نشان کرد: افشین قادرزاده با ۲۰ سال سن و ۴۱ سانتیمتر قد و ۶ کیلوگرم وزن لقب کوچکترین و سبک وزن ترین مرد جهان را به خود اختصاص می‌هد اما این رکورد تنها در موسسه ثبت رکوردهای ایران به ثبت می رسد.

افشین قادر زاده کوچکترین و سبک وزن ترین مرد جهان در روستای خورخوره در ۵۶ کیلومتری جنوب شرق بوکان زندگی می کند.

انتهای پیام/خ

https://www.dana.ir/1767941
ارسال نظر
نظرات