شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان تهران
ساعت: 18:13 منتشر شده در مورخ: 1400/06/22 شناسه خبر: 1767978
رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس خبر داد:

سهم ۳.۵ درصدی فرهنگ از بودجه‌های کشور

سهم ۳.۵ درصدی فرهنگ از بودجه‌های کشور
رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: با توجه به اولویت‌ها و چالش‌های موجود در حوزه فرهنگ، کوشیده‌ایم با افزایش اعتبارات این حوزه به ۳.۵ درصد زمینه حل بخشی از مشکلات را فراهم آوریم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از شبکه خبری تهران نیوز، حجت‎‌الاسلام مرتضی آقاتهرانی عصر امروز در حاشیه بازدید از اماکن فرهنگی، گردشگری، مذهبی و ورزشی شهرستان ری در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در حالی پیشتر همه سهم حوزه فرهنگ از بودجه کشور تا ۰.۵ درصد و بسیار ناچیز بود که این سهم با تلاش‌های صورت گرفته به ۳.۵ درصد افزایش یافته است.

 
وی گفت: اگرچه تخصیص این سهم از بودجه نیز جوابگوی نیازها و کاستی‌های حوزه فرهنگی کشور نیست، اما بستر مناسبی را برای پرداختن به اولویت‌ها و پروژه‌های فرهنگی مهیا می‌کند.
 
رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس با اشاره به بازدید میدانی اعضای این کمیسیون از ظرفیت‌های شهرستان ری در حوزه‌های فرهنگی، گردشگری، میراث فرهنگی و ورزشی خاطرنشان کرد: توجه به مطالبات مردم مناطق محرومی مانند شهرری در اولویت قرار دارد.
 
آقاتهرانی خاطرنشان کرد: البته شهرستان ری دارایی‌ها و پتانسیل‌های فاخر و ارزشمندی در حوزه‌های مختلف دارد که بهره‌گیری حداکثری از آنان می‌تواند علاوه بر توسعه فرهنگی، مذهبی و گردشگری، عواید اقتصادی فراوانی نیز برای منطقه به همراه داشته باشد.
 
وی ادامه داد: پس از بازدیدهای امروز با احصاء قابلیت‌ها، رصد و شناسایی کمبودها و کاستی‌ها و اطلاع از موضوعات دارای اولویت، فردا جلسه‌ای با حضور اعضای کمیسیون فرهنگی به منظور جمع‌بندی مباحث و به دنبال تقویت نقاط ضعف و حذف نقاط ضعف برگزار و تصمیماتی در این باره اتخاذ می‌شود.
 
رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس تاکید کرد: مجلس همه توان خود را برای رفع کاستی‌های احتمالی در حوزه قانونگذاری و نظارت به کار گرفته و می‌کوشد نقس و سهم حمایتی خود را در تخصیص اعتبارات و منابع بودجه‌ای از طریق ارتباط با وزارتخانه‌های مربوطه ایفا کند.
 
آقاتهرانی با اشاره به افزایش سهم اعتبارات فرهنگی از ۰.۵ به ۳.۵ درصد مجموع بودجه‌های کشور، افزود: اگرچه این افزایش اعتبار گام بلندی برای سرعت بخشیدن به برنامه‌ها و پروژه‌های فرهنگی بوده، اما همچنان در مقایسه با نیاز حوزه فرهنگ ناکافی است.
 
انتهای پیام/*
https://www.dana.ir/1767978
ارسال نظر
نظرات