شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان تهران
ساعت: 14:22 منتشر شده در مورخ: 1400/06/23 شناسه خبر: 1768168
رئیس شورای شهر تهران خبر داد:

تخفیف عوارض شهرداری برای تهرانی‌ها در ۱۴۰۰

تخفیف عوارض شهرداری برای تهرانی‌ها در ۱۴۰۰
رئیس شورای شهر تهران گفت: شهرداری تهران در بازه زمانی دو ماهه تخفیف ۲۵ درصدی در پرداخت عوارض شهرداری را برای افرادی که این مبالغ را به صورت یکجا می‌پردازند، تعیین و اعمال می‌کند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از شبکه خبری تهران نیوز، مهدی چمران صبح امروز در جلسه صحن شورای شهر تهران اظهار کرد: بر اساس پیشنهاد شهرداری و پس از اعمال نظرات و پیشنهادات اعضای شورا در نهایت مقرر شد شهرداری تهران در بازه زمانی دو ماهه تخفیف ۲۵ درصدی را برای شهروندانی که مبالغ عوارض ساختمانی را به صورت یکجا می‌پردازند، اعمال می‌کند.

وی گفت: به این تریب پس از اعلام زمان لازم‌الاجرا شدن، شهروندان تهرانی می‌توانند در بازه زمانی دو ماهه با پرداخت یکجای مبالغ عوارض از تخفیف ۲۵ درصدی بهره‌مند شوند.

رئیس شورای شهر تهران در پاسخ به انتقاد یکی از اعضای شورا مبنی بر بررسی طرحی با هدف اعمال نظر دیوان محاسبات کشور در مسائل مالی دستگاه‌های اجرایی و شهرداری‌ها و تناقض آشکار آن به وظیفه نظارتی و حسابرسی شورای شهر از شهرداری‌ها، بیان کرد: پیگیری‌هایی در این باره در حال انجام است.

چمران ادامه داد: معتقدم تصویب و قانونی شدن این موضوع نه تنها هیچ نفعی برای شهرداری‌ها به همراه نداشته و برای آنان سودآور نیست که با سلب برخی اختیارات، به زیان شهرداری‌ها خواهد بود.

وی سپس در پاسخ به یکی دیگر از انتقادات مبنی بر بسیار زمان‌بر شدن اجرای پروژه شهید بروجردی، افزود: این پروژه که با گذشت بیش از دو دهه همچنان به اتمام نرسیده، از استخوان‌های لای زخم چند ساله در تهران است.

رئیس شورای شهر تهران با وارد دانستن یکی از انتقادها مبنی بر کمرنگ شدن روند تکریم ارباب رجوع در شورا و شهرداری، گفت: در سال‌های پیش برنامه‌ریزی‌های دقیقی برای تکریم و پاسخگویی به سوالات و راهنمایی شهروندان اتخاذ شده بود.

چمران اظهار کرد: معتقدم باید تدابیری اتخاذ شود که در کنار رعایت پروتکل‌های بهداشتی، سیستم دقیقی برای تکریم ارباب رجوع و راهنمایی آنان در شورا و شهرداری تهران برقرار شود.

وی سپس از موافقت اعضای شورای شهر تهران با تخصیص اعتبار ۶ میلیارد تومانی از سوی شهرداری تهران با هدف خدمات‌رسانی به زائران اربعین حسینی خبر داد.

انتهای پیام/*

https://www.dana.ir/1768168
ارسال نظر
نظرات