شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان شمالی
ساعت: 12:19 منتشر شده در مورخ: 1400/06/23 شناسه خبر: 1768180
معاون امور بازسازی بنیاد مسکن خراسان شمالی اعلام کرد؛

پیش بینی تکمیل ۱۴۳ منزل روستایی زلزله زده تا پایان پاییز/۵۰۷ روستایی زلزله زده منتظر دریافت کمک بلاعوض اجاره بها

پیش بینی تکمیل ۱۴۳ منزل روستایی زلزله زده تا پایان پاییز/۵۰۷ روستایی زلزله زده منتظر دریافت کمک بلاعوض اجاره بها
علی روحانی گفت: با وقوع زلزله در منطقه سنخواست و تخریب ۶۵۰ منزل روستایی در سه شهرستان گرمه، جاجرم و مانه و سملقان در بهار امسال، پیش بینی می شود که تا پایان پاییز امسال ۱۴۰ واحد در دست ساخت، تکمیل و بهره برداری شوند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ علی روحانی، معاون امور بازسازی بنیاد مسکن خراسان شمالی در گفت و گو با خبرنگار عصراترک با اشاره به وقوع زلزله بهار امسال در منطقه سنخواست که به منازل روستایی سه شهرستان گرمه، جاجرم و مانه و سملقان خسارت وارد کرد، گفت: در این واقعه، به ۶۵۰ منزل روستایی در این سه شهرستان خسارت وارد شد که ۱۴۳ سازه آن بیشترین آسیب را دیدند.

روحانی عنوان کرد: دولت برای بازسازی منازل تخریب شده این سه شهرستان اعطای تسهیلات احداثی و تعمیری در دستور کار قرار داد.

وی همچنین افزود: بنیاد مستضعفان نیز به ازای هر واحد مسکونی تخریب شده تعداد ۱۶۰ پاکت سیمان اختصاص داد.

معاون امور بازسازی بنیاد مسکن خراسان شمالی در ادامه گفت: پروانه ساخت، تهیه نقشه و نظارت بر فرآیند احداث نیز رایگان اعلام شد.

وی بیان کرد: دولت برای بازسازی منازل تخریب شده روستایی در این سه شهرستان اختصاص ۱۰۰ میلیون تومان تسهیلات و  اختصاص ۲۰ میلیون تومان کمک بلاعوض را به استان ابلاغ کرد.

روحانی اظهار کرد: تا به کنون در شهرستان گرمه ۱۳۴ نفر، در شهرستان جاجرم ۳۲۲ نفر و در شهرستان مانه و سملقان نیز ۴۰ نفر برای دریافت تسهیلات به بانک معرفی شده اند.

وی افزود: تا به کنون در شهرستان گرمه ۹۴ متقاضی، در شهرستان جاجرم ۱۷۷ متقاضی و در شهرستان مانه و سملقان نیز ۲۷ متقاضی موفق به عقد قرارداد با بانک برای دریافت تسهیلات شده اند.

معاون امور بازسازی بنیاد مسکن خراسان شمالی  عنوان کرد: تا به کنون پی کنی برای احداث منزل جدید در شهرستان گرمه برای ۱۱۰ مورد، در شهرستان جاجرم برای ۱۵۸ مورد و در شهرستان مانه و سملقان نیز برای ۲۷ مورد انجام شده است.

وی افزود: تا به کنون در شهرستان گرمه ۹۶ مورد، در شهرستان جاجرم ۸۳ مورد و در شهرستان مانه و سملقان نیز ۲۳ مورد به مرحله فوانداسیون رسیده اند.

روحانی همچنین خاطر نشان کرد: در شهرستان های گرمه و جاجرم ۱۳۸ مورد و در شهرستان مانه و سملقان نیز ۱۹ مورد به ستون گذاری رسیده اند.

وی افزود: در این سه شهرستان در ۱۲ مورد نیز سقف گذاری انجام شده است.

این مسئول تصریح کرد: تلاش ها بر این است که تا سه ماه آینده حداقل ۱۴۳ منزل جدید در این مناطق خسارت دیده تکمیل شود.

علاوه بر این، وی بیان کرد: به ۵۲ متقاضی آسیب دیده از این زلزله نیز تسهیلات تعمیر منزل اختصاص یافته است.

معاون امور بازسازی بنیاد مسکن خراسان شمالی  در بخش دیگری از سخن خود درباره اعطای کمک بلاعوض به این آسیب دیدگان از زلزله برای اجاره موقت منزل و یا تامین کانکس نیز بیان کرد: دولت اعطای ۱۵ میلیون تومان برای هر خانواده روستایی آسیب دیده از این زلزله ( هر ماه یک میلیون تومان) را در دستور کار قرار داد که یا منزلی را اجاره و یا کانکسی را تهیه شود.

روحانی گفت: کانکسی که برای اسکان موقت اختصاص پیدا نکرد، با این وجود، ۱۴۳ نفر از این آسیب دیدگان روستایی کمک بلاعوض ۱۵ میلیون تومان را برای اجاره منزل دریافت کرده اند و ۵۰۷ نفر در انتظار دریافت این کمک بلاعوض هستند.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1768180
ارسال نظر
نظرات