شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: اقتصادی
ساعت: 16:49 منتشر شده در مورخ: 1400/06/23 شناسه خبر: 1768302
با رشد ۲۱هزار واحدی شاخص؛

روند نزولی بورس متوقف شد/ تغییر مالکیت ۱۰.۴ میلیارد سهم و اوراق مالی در تالار شیشه‌ای

روند نزولی بورس متوقف شد/ تغییر مالکیت ۱۰.۴ میلیارد سهم و اوراق مالی در تالار شیشه‌ای
روند نزولی بازار سرمایه پس از دو روز متوقف شد و شاخص کل بورس با ۲۱ هزار و ۷۳۰ واحد رشد، در آستانه مرز کانال ۱.۵ میلیون واحد ایستاد.

به گزارش خبرنگار اقتصادی شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ بازار سهام پس از دو روز روند نزولی امروز سه‌شنبه با کاهش فشار فروش مثبت و سبزپوش شد.

معاملات امروز متعادل و با گرایشی مثبت آغاز شد و عرضه‌ها نسبت به سه روز گذشته افت داشت و با بهبود تقاضا بازار مثبت شد. شاخص کل بورس امروز با رشد بیش از ۲۱ هزار واحدی به مرز کانال ۱.۵ میلیون واحد رسید.
 
در جریان معاملات روز جاری  از ۳۴۴ نماد معامله شده در بورس، قیمت پایانی ۲۸۱ سهم مثبت و ۵۸ سهم منفی بود. در فرابورس ایران هم ۱۳۸ نماد معامله شده که قیمت ۱۱۱ سهم مثبت و ۲۷ سهم منفی شد.
 
 
معامله گران در بازار سرمایه (بورس و فرابورس) امروز بیش از یک میلیون و ۶۷۱ هزار معامله انجام دادند که حاصل آن تغییر مالکیت بیش از ۱۰ میلیارد و ۴۰۰ میلیون سهم و اورق مالی بود.
 
ارزش کل معاملات بازار سهام به بیش از ۲۵ هزار و ۸۹۴ میلیارد تومان رسید. ارزش معاملات خرد سهام هم حدود ۶۶۶۳ میلیارد تومان بود و حقیقی‌ها ۳۲۲  میلیارد تومان پول وارد بازار کردند.
 
 
شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات روز جاری با ۲۱ هزار و ۷۳۰ واحد افزایش در ارتفاع یک میلیون و ۴۹۶ هزار و ۹۵۵ واحد ایستاد. شاخص هم وزن هم با ۷۹۱۰ واحد مثبت عدد ۴۵۱ هزار و ۹۱۳ واحد را ثبت کرد.
 
معامله گران در بورس با انجام ۹۹۵ هزار معامله بیش از ۷ میلیارد و ۴۶۰ میلیون سهم و اوراق مالی را دادوستد کردند که ارزش آن بالغ بر ۶۵۱۲ میلیارد تومان بود.
 
نمادهای گسترش نفت و گاز پارسیان، پتروشیمی نوری، فولاد مبارکه اصفهان، سرمایه گذاری تامین اجتماعی، پالایش نفت بندرعباس، بانک ملت و پالایش نفت اصفهان با بیشترین اثر مثبت در رشد شاخص بورس بیشترین نقش را داشتند.
 
 
شاخص کل فرابورس ایران هم با ۱۱۵ واحد افزایش به ۲۲ هزار و ۲۴۵ واحد رسید.
 
معامله گران در فرابورس بیش از ۲ میلیارد و ۹۶۰ میلیون سهم و اوراق مالی را با انجام ۶۷۶ هزار معامله به ارزش ۱۹ هزار و ۳۸۲ میلیارد تومان را دادوستد کردند.
 
نمادهای پلیمر آریا ساسول، فولاد هرمزگان جنوب، پتروشیمی زاگرس، ذوب آهن اصفهان، بانک دی و پالایش نفت لاوان بیشترین اثر مثبت را بر شاخص فرابورس گذاشتند و در مقابل نماد بیمه پاسارگاد با بیشترین اثر منفی مانع رشد بیشترین شاخص شد.
 
 
انتهای پیام
 
https://www.dana.ir/1768302
ارسال نظر
نظرات