شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کردستان
ساعت: 10:19 منتشر شده در مورخ: 1400/06/24 شناسه خبر: 1768412
معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان:

بیش از ۶۲۱ هزار دُز واکسن کرونا در کردستان تزریق شد

بیش از ۶۲۱ هزار دُز واکسن کرونا در کردستان تزریق شد
قادری گفت: تاکنون ۴۲۷ هزار و ۵۷۵ دُز واکسن کرونا در نوبت اول و ۱۹۳ هزار و ۹۰۴ دُز نوبت دوم در استان تزریق و ۳۵.۴ درصد جمعیت استان علیه این ویروس واکسینه شدند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛  ابراهیم قادری در گفتگو با خبرنگار کُردتودی، اظهار داشت: در حال حاضر روزانه بیش از ۱۴ هزار دُز واکسن در استان در ۱۸ مرکز تجمیعی واکسیناسیون تزریق می شود که از هفته آینده این تعداد افزایش می یابد و برای این منظور قرار است مراکز تجمیعی به ۲۷ مرکز افزایش یابد.

وی افزود: از شنبه آینده ظرفیت واکسیناسیون علیه کرونا در استان به روزانه ۳۰ هزار دُز افزایش می‌یابد که ۲.۴ برابر ظرفیت فعلی است.

معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: از ابتدای شیوع کرونا در کردستان ( اسفند ۱۳۹۸ ) تا ظهر روز گذشته تست کرونای ۷۱ هزار و ۱۴۲ مثبت قطعی بوده است.

دکتر قادری با بیان اینکه برای کنترل سریع موج پنجم کرونا باید سرعت واکسیناسیون با شتاب کنونی ادامه داشته باشد، افزود: افرادی که واکسن دریافت نمی کنند، باعث می شوند تا ایمنی برای افرادی که واکسن تزریق کرده اند کاهش یافته و بروز موج‌های بعدی بیماری دور از انتظار نباشد.

وی به ثبات موارد مثبت ابتلا به کرونا در مراکز ۱۶ ساعته استان اشاره کرد و گفت: این وضعیت برای رسیدن به وضعیت مطلوب باید روندی کاهشی داشته باشد.

معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان سرایت پذیری بالای سویه کرونای دلتا و نیز کاهش توجه به رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی را ۲ عامل در تشدید موج پنجم بیماری دانست و گفت: از نظر تزریق دُز دوم واکسن کرونا در استان در ردیف استان‌های خوب کشور قرار داریم.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1768412
ارسال نظر
نظرات