شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان قزوین
ساعت: 17:38 منتشر شده در مورخ: 1400/06/24 شناسه خبر: 1768629
مدیرکل آموزش و پرورش قزوین:

آموزش و پرورش قزوین با کمبود نیرو مواجه است/ وجود ۲۷۰ مدرسه با زیر ۱۵ دانش‌‌آموز

آموزش و پرورش قزوین با کمبود نیرو مواجه است/ وجود ۲۷۰ مدرسه با زیر ۱۵ دانش‌‌آموز
حسنعلی اصغری گفت: آموزش و پرورش استان با کمبود نیروی انسانی مواجه است به طوری که حدود ۵۴ هزار ساعت کمبود نیروی انسانی داریم که با جذب معلمان جدید و ساماندهی نیروهای حق التدریس و نهضتی بخشی از مشکلات را رفع کردیم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از  صبح قزوین؛ حسنعلی اصغری در نشست خبری که ظهر امروز(چهارشنبه) در سالن اجتماعات اداره کل آموزش و پرورش استان قزوین برگزار شد؛ اظهار کرد: حکمروایی خوب در جامعه شاخص‌هایی دارد که مهم‌ترین آن شفاف سازی است تا همه چیز در معرض سمع و نظر مردم قرار گیرد که نقش رسانه‌ها در این حوزه بسیار حائز اهمیت است.

وی افزود: حاکم شدن رویکرد تحول خواهی در امور مختلف لازمه رسیدن به پیشرفت و توسعه و رشد و تعالی در کشور است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین تصریح کرد: رابطه معناداری بین مسئولیت و پاسخگویی وجود دارد و آموزش و پرورش چون دستگاه بزرگی است لذا پاسخگوی مطالبات مردمی است و در این بین رسانه‌ها رابط بین مردم و مسئولان در بیان دغدغه‌ها هستند.

وی عنوان کرد: بیش از ۱۱ رتبه در استان صعود کردیم که بخشی از آن حاصل تلاش اصحاب رسانه در اطلاع رسانی است و ما قدردان زحمات آنان هستیم.

اصغری بیان کرد: امسال پیش بینی می‌کنیم حدود ۲۵۳ هزار و ۸۰۰ دانش‌آموز در مدارس استان ثبت‌نام کرده و در هزار و ۸۱۵ مدرسه مشغول به تحصیل شوند.

هیچ معلم بدون کلاسی نداریم

وی عنوان کرد: توزیع نیروی انسانی برای همه مدارس شکل گرفته و خوشبختانه با تدابیر اندیشیده شکل هیچ معلم بدون کلاسی نداریم.

اصغری اضافه کرد: آموزش و پرورش استان با کمبود نیروی انسانی مواجه است به طوری که حدود ۵۴ هزار ساعت کمبود نیروی انسانی داریم که با جذب معلمان جدید و ساماندهی نیروهای حق التدریس و نهضتی بخشی از مشکلات را رفع کردیم و آمار کاستی‌ها از ۷۰ هزار ساعت در سال تحصیلی گذشته به ۵۴ هزار در سال جاری رسیده است.
 
وی بیان کرد: سال گذشته حدود ۱۶ هزار و ۱۲۸ نیروی انسانی با آموزش و پرورش استان قزوین همکاری داشتند و امسال ۱۰۹۰ نیروی جدید هم جذب آموزش و پرورش شدند و هم اکنون ۱۷ هزار و ۲۱۸ نیروی رسمی و پیمانی در آموزش و پرورش استان قزوین اشتغال دارند ضمن اینکه تعدادی نیروی بازنشسته در قالب حق التدریس با ما همکاری می‌کنند.

این مقام مسئول گفت: فضا و تجهیزات لازم هم برای همه دانش‌آموزان فراهم شده و بیش از ۴۱ درصد دانش‌آموزان متوسطه دوم در شاخه‌های کارودانش و فنی و حرفه‌ای تحصیل می‌کنند و مابقی نیز در سایر رشته‌ها تحصیل خواهند کرد.

انجام سنجش ۹۰ درصد نوآموزان قزوینی 

وی با بیان اینکه سنجش حدود ۹۰ درصد نوآموزان انجام شده است، گفت: واکسیناسیون معلمان در دوز اول بیش از ۹۸ درصد انجام شده و دوز دوم از ۴شهریور ماه شروع شده و امیدواریم تا شروع سال تحصیلی همه همکارانی که واکسن برکت یا سینوفارم دریافت کردند بتوانند دوز دوم را هم دریافت کنند تا نگرانی برای سلامتی همکاران کاهش یابد.

اصفری گفت: واکسن‌های کنونی ظاهرا هیچ کدام مناسب رنج سنی زیر ۱۸ سال نیست؛ اما برخی از واکسن‌ها قابلیت استفاده را دارد اما در هر صورت تابع نظر سازمان بهداشت جهانی و وزارت بهداشت و دانشگاه علوم پزشکی هستیم.

اولیای دانش‌آموزان واکسیناسیون می‌شوند

وی ابراز کرد: در جلسه شورای آموزش و پرورش استان تصمیم گرفته شد که در ستاد استانی مدیریت مبارزه با کرونا، اولویت با والدین دانش‌آموزان باشد لذا هر مدرسه‌ای که بتواند لیست و اطلاعات اولیایی که واکسن دریافت نکردند را به موقع آماده کند هماهنگی خواهیم کرد تا واکسیناسیون انجام شود.

مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین بیان کرد: برای واکسیناسیون رانندگان سرویس نیز پیش بینی خواهیم کرد تا به محض فراهم شدن شرایط برای حضوری شدن مدارس، با همکاری سازمان تاکسیرانی و اتوبوسرانی این اقدام انجام شود.

در بازگشایی مدارس رویکرد تدریجی داریم

وی ادامه داد: رویکرد امسال ما برای آموزش، رویکرد ترکیبی از آموزش‌های مجازی و حضوری است و در ارتباط با بازگشایی مدارس هم رویکرد تدریجی را داریم.

اصغری تصریح کرد: بنا داریم نظام آموزشی غیرمتمرکز و مدیریت مدرسه محور را به عنوان رویکرد نواندیشانه ادامه دهیم و استراتژی ما حرکت به سمت مدیریت مدرسه محور و مداخله جدی ارکان مدرسه برای تصمیم گیری در مدارس است.

وی در پایان عنوان کرد: هم اکنون ۲۷۰ مدرسه زیر ۱۵ نفر دانش‌آموز در سطح استان داریم همچنین ۵۴۸ مدرسه زیر ۵۰ نفر دانش‌آموز دارند و این در حالی است که استاندارد کلاس‌های تازه ساخته شده ۴۵ مترمربع است.
انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1768629
ارسال نظر
نظرات