شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان یزد
ساعت: 09:46 منتشر شده در مورخ: 1400/06/25 شناسه خبر: 1768705
معاون حراست گمرک ایران خبر داد؛

شهادت مرزبانان اقتصادی در همه گیری کرونا

شهادت مرزبانان اقتصادی در همه گیری کرونا
معاون حراست گمرک ایران با اشاره به نقش برجسته گمرک در جنگ اقتصادی به ویژه در بحبوبه همه گیری کرونا، گفت: گمرک ایران در این مجاهدت خاموش تاکنون چندین شهید را تقدیم کشور کرده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از یزدرسا، مسعود ولی زاده درآئین تکریم و معارفه رئیس حراست گمرکات استان یزد، گفت: کشور اکنون در جنگ اقتصادی است و گمرک به عنوان مرزبان اقتصادی نقش برجسته ای در این جنگ دارد که متاسفانه تاکنون به آن پرداخته نشده است.

وی ادامه داد: گمرک در جنگ اقتصادی به ویژه در مقطع همه گیری کرونا جزء سازمان هائی است که تمام قد در میدان حضور دارد و با ترخیص 24 ساعته و بدون وقفه  اقلام بهداشتی و درمانی از سلامت جامعه صیانت و مرزبانی می کند.

ولی زاده با بیان اینکه متاسفانه در این مجاهدت خاموش چندین نفر ازمربانان اقتصادی و از بهترین همکاران گمرک شهید شدند، خاطرنشان کرد: نقش حراست ها در صیانت از این نیروهای خدوم و پرتلاش پررنگ است.

معاون حراست گمرک ایران در بخش دیگری از سخنانش به وظایف حراست ها اشاره و تصریح کرد: انتظارات کنونی از حراست ها متفاوت از گذشته است و این نیروها وظیفه دارند خود را مطابق با شرایط جدید به روز کنند.

وی با اشاره به اینکه اکنون نقش حراست ها از پیام رسانی صرف به پیش بینی، پیشگیری، آینده پژوهی و آگاه سازی تغییر ماهیت داده است گفت: حراست ها نباید در پی مچ گیری باشند بلکه باید با پیش بینی وقایع نسبت به پیشگیری و حفظ سلامت نیروی انسانی به عنوان سرمایه های سازمان اقدام کنند.

ولی زاده مطالعه هدفمند نیروهای حراست را لازمه پیش بینی  و پیشگیری دانست و افزود: نیروهای حراست باید در کنار پیش بینی و پیشگیری به آینده پژوهشی نیز بپردازند  و مسیر آینده سازمان  و چالش ها و فرصت های پیش رو را روشن سازند.

معاون حراست گمرک ایران در پایان  آگاه سازی نیروی انسانی به ویژه مدیریت سازمان از دست اندازهای مسیر را از دیگر وظایف نیروهای حراست ذکر کرد و گفت: پیام رسانی وظیفه اصلی حراست هاست و آن ها باید تحلیل  درست و سالمی را در کنار ارسال خبر ارائه کنند.

محمد حسین سلمانی، مدیرکل گمرکات استان یزد نیز در این مراسم با ارائه گزارشی از عملکرد این گمرک، اظهارداشت: گمرک در سال های گذشته گام های موثری در رفع موانع تولید برداشته است.

گفتنی است، در پایان این مراسم از خدمات حمید ایزدپناه تقدیر و آرمند به عنوان رئیس حراست جدید گمرکات استان یزد معرفی شد.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1768705
ارسال نظر
نظرات