شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان یزد
ساعت: 12:33 منتشر شده در مورخ: 1400/06/25 شناسه خبر: 1768756

قریب ۳۵هزار فقره چک یزدی‌ها برگشت خورد

قریب ۳۵هزار فقره چک یزدی‌ها برگشت خورد
بر اساس آمار منتشر شده از سوی بانک مرکزی ایران در تیرماه سال جاری و زمان شدت گیری بیماری کرونا، قریب ۳۵هزار فقره چک یزدی ها توسط بانک ها برگه شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از یزدرسا، طبق آخرین آمار منتشر شده از سوی بانک مرکزی در تیرماه سال جاری بیش از ۶میلیون ۹۰۰فقره چک در کل کشور مبادله شده است که سهم استان یزد از این تعداد۴۱۲هزار فقره به مبلغ بیش از ۵۷میلیارد ریال بوده است که در بین استانهای کشور رتبه چهارم را بعد از استانهای تهران، اصفهان، خراسان رضوی از لحاظ تعداد مبادله چک به خود اختصاص داده است.

چک های وصولی
 
بر اساس این گزارش همچنین یزدی در تیرماه سال جاری که در زمان شدت گیری پیک پنجم کرونا در استان بوده و محدودیت های متعددی بر اصناف یزد اعمال شد تنها موفق شدند ۳۷۷هزار و۵۰۰ فقره چک خود را پاس نمایند که این عدد در کل کشور ۵میلیون ۵۳۰هزار فقره بوده است.
 
 در شرایطی که استان یزد از لحاظ تعداد وصولی های چک در سطح کشور رتبه چهارم را بعد از استانهای تهران، اصفهان و خراسان رضوی به خود اختصاص داده که ارزش چک های وصولی یزدی ها در ماه تیر مبلغی بیش از ۴۹میلیارد ریال بوده است.
 
چک های برگشتی
 
همچنین بر اساس گزارش بانک مرکزی در تیرماه سال جاری ۵۶۰هزار و ۲۰۰فقره چک در سراسر کشور توسط بانک ها برگشت خورده است که سهم یزدی ها از این تعداد ۳۴هزار و۵۰۰ فقره بوده است.
 
استانهای تهران، اصفهان، خراسان رضوی و یزد به ترتیب بالاترین رتبه ها را از لحاظ چک برگشتی  به خود اختصاص داده اند و همچنین ارزش چک های برگشتی یزدی ها در ماه تیربیش از ۸میلیارد ریال بوده است.
 
انتهای پیام/
https://www.dana.ir/1768756
ارسال نظر
نظرات