شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان قم
ساعت: 15:39 منتشر شده در مورخ: 1400/06/26 شناسه خبر: 1768796

خبرهای خوب واکسن کرونا در قم

خبرهای خوب واکسن کرونا در قم
در دو هفته گذشته با کاهش سن تزریق واکسن کرونا و همچنین تامین به موقع واکسن های داخلی و خارجی کرونا، روند تزریق واکسن کرونا در قم نیز بهبود یافته است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از قم فردا،از زمان شروع تزریق واکسن کرونا در قم فرازها و فرودهای زیادی  رخ داد از جمله اینکه عده ای با واکسن هراسی باعث شد در ابتدا استقبال مردم قم از واکسن کرونا کاهش پیدا کند به همین سبب از شهرها و استان های اطراف برای تزریق واکسن کرونا به قم سفر می کردند همچنین در مقطعی به دلیل عدم مدیریت صحیح در دولت قبل واکسن مورد نیاز در قم کاهش پیدا کرد.

اما در دو هفته گذشته با کاهش سن تزریق واکسن کرونا و همچنین تامین به موقع واکسن های داخلی و خارجی کرونا، روند تزریق واکسن نیز بهبود یافته است در این زمینه معاون پژوهشی دانشگاه علوم پزشکی قم در گفتگو با خبرنگار ما اظهار داشت: خوشبختانه در این چند هفته روند تهیه واکسن در کشور از نظر واردات و از نظر تولید واکسن داخلی روند بهتری را گرفته است.
 شریفی پور تصریح کرد: روند ورود واکسن استان قم خیلی بهتر شده است و در این چند وقت خوشبختانه با تدابیری خوبی که دولت و وزارت بهداشت در پیش گرفته روند ورود واکسن به قم بسیار تسریع شده است اگر همین روند ورود واکسن به قم ادامه پیدا کند به زودی ان شالله محدودیت‌های سنی تزریق واکسن نیز برداشته خواهد شد.

وی گفت: خوشبختانه استان قم از جمله استان های بود که با تدابیری که اندیشیده شده بود با کمبود دارو از جمله سرم و رمدسیور در بیمارستانها مواجه نبودیم در یک مدت محدود شاید واکسن کم بود که آن هم جبران شد اما الحمدالله اکنون وضعیت کاملا مساعد است و هم واکسن و هم دارو به میزان کافی در استان موجود است.

همچنین معاون سیاسی و امنیتی استاندار قم با اشاره به آمادگی استان قم برای برداشته‌شدن محدودیت سنی تزریق واکسن، گفت: برای بهبود وضعیت واکسیناسیون عمومی در قم باید رایزنی‌های لازم توسط دانشگاه علوم پزشکی برای حذف محدودیت سنی و عمومی کردن واکسیناسیون پیگیری شود.

استقبال گروه‌های سنی پایین برای دریافت واکسن کرونا

سلیمانپور عنوان داشت: استقبال گروه‌های سنی پایین برای دریافت واکسن کرونا مطلوب‌تر از گروه‌های سنی افراد سالمند است و تلاش می‌شود تا واکسیناسیون گروه سنی زیر ۱۸ سال نیز توسعه یابد.
همچنین دکتر قدیر رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم در جلسه ستاد کرونا ویروس گفت:روند ابتلای و ورودی بیماران کرونایی به بیمارستان ها نزولی شده است و امیدواریم که این سیر نزولی همچنان ادامه داشته باشد.

وی ادامه داد: تنها راه برون رفت از وضعیت، واکسیناسیون است و خوشبختانه 40 درصد مردم قم واکسینه شده اند که انتظار است، مابقی همشهریان نیز نسبت به این امر اقدام کنند.
قدیر رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم  افزود: حدود 400 هزار دوز نوبت اول واکسن و 184 هزار دوز واکسن نوبت دوم در قم تزریق شده است که حدود 256 هزار دوز از نوع برکت، 265 هزار دوز سینوفارم، 57 هزار دوز آسترازینکا، 11 هزار دوز اسپوتنیک و حدود هزار دوز نیز بهارات در قم تزریق شده است.


حسن محمدی کارشناس ارشد دانشگاه علوم پزشکی تهران نیز اظهار داشت: در یک ماه گذشته شاهد افزایش یافتن مراکز واکسیناسیون و همجنین واردات واکسن بودیم که می تواند در آینده نه چندان دور تاثیرات خوبی از خود به جای بگذارد.

وی ادامه داد: تجربه کشورهای مختلف و همچنین علم پزشکی بر این مهم تاکید دارند که تنها راه مقابله با این اپیدمی مرموز و خطرناک واکسیناسیون شهروندان است.

واکسیناسیون سراسری کرونا در استان قم در ۱۸ مرکز انجام می شود، همه روزه بالغ بر ۱۲ هزار دوز واکسن کرونا در قم تزریق می شود.
مرکز شماره 1: خیابان معلم: میدان روح الله
 مرکز شماره 2: ابتدای بلوار کارگر، روبروی چشم پزشکی جواالائمه
 مرکز شماره 3: انتهای نیروگاه: امامزاده سید معصوم
 مرکز شماره 4: انتهای خاکفرج: نمایشگاه دائمی
 مرکز شماره 5: بلوار نیایش: مصلی
 مرکز شماره 6: پردیسان : بلوار آزادی، خیابان 22 بهمن- خیابان اردیبهشت
 مرکز شماره 7: پردیسان: دانشگاه آزاد اسلامی
 مرکز شماره 8: مدرس: دبیرستان محمدی کاشانی
 مرکز شماره 9: بلوار الغدیر: دانشگاه قم
 مرکز شماره 10: طفلان مسلم: 20 متری سواران، سالن ورزشی امام خمینی
 مرکز شماره 11: انتهای نوقطار : جنب پمپ گاز، سالن ورزشی برجعلی زاده
 مرکز شماره 12: مجموعه ورزشی شهید امجدی: میدان روح الله(ویژه فرهنگیان)
 مرکز شماره 13:پایگاه خودرویی: پارکینگ مصلی (ساعت 18 الی 21)
 مرکز شماره 14 : شهرک شکوهیه (ویژه صنایع)
 مرکز شماره 15: جامعه المصطفی ( ویژه طلاب غیرایرانی دارای شرایط سنی)
 مرکز شماره 16: مدیریت خدمات حوزه (ویژه اساتید و طلاب دارای شرایط سنی)
 شماره 17: شهر قائم، بلوار شهید کبیری، خیابان شهید رضانژاد، سالن ورزشی شهید مدنی

انتهای پیام/170


https://www.dana.ir/1768796
ارسال نظر
نظرات