شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان قزوین
ساعت: 18:15 منتشر شده در مورخ: 1400/06/25 شناسه خبر: 1768820
امام جمعه موقت تهران:

تورم و کاهش ارزش پول ملی از مشکلات جدی کشور است/ چله دوم انقلاب نیازمند نظام‌سازی در تمام عرصه‌‌هاست

تورم و کاهش ارزش پول ملی از مشکلات جدی کشور است/ چله دوم انقلاب نیازمند نظام‌سازی در تمام عرصه‌‌هاست
سیدمحمدحسن ابوترابی‌فر گفت: رشد تورم و کاهش ارزش پول ملی از جمله مشکلات جدی است اما سرمایه‌های بزرگی که در کشور وجود دارد در ما امید ایجاد می‌کند و این سرمایه‌ها ما را به آینده امیدوار کرده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از صبح قزوین، حجت‌الاسلام سیدمحمدحسن ابوترابی‌فر ظهر امروز در مراسم اختتامیه جشنواره شهید رجایی که در سالن اجتماعات شهید امامی استانداری قزوین برگزار شد با اشاره به ظرفیت‌های استان اظهار کرد: ظرفیت‌های بزرگی در کشور وجود دارد که البته هنوز به طور شایسته از این ظرفیت‌ها استفاده نکرده‌ایم.


وی با بیان اینکه امروز سرمایه‌های بزرگ دست نیافتنی در اختیار مردم ایران و قزوین قرار دارد؛ افزود: کدام تحلیلگر سیاسی می‌توانست پیش‌بینی کند ایران در شرایط امروز دارای نفوذ منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای خواهد بود و کشورها تحت تاثیر این نفوذ خواهند بود؟

امام جمعه موقت تهران گفت: با تمام انتظاراتی که در حوزه ارتقای وحدت ملی داریم، کدام تحلیلگر پیش‌بینی می‌کرد که وضعیت مناسبی را در حوزه وحدت در کشور داشته باشیم و کدام تحلیل گری پیش‌بینی می‌کرد که قزوین در دوره‌ای که فضای آموزشی نداشت، در سال ۱۴۰۰ تبدیل به قطب آموزشی منطقه شود؟

سرمایه‌های موجود در کشور امیدآفرینی ایجاد می‌کند

ابوترابی‌فرد ادامه داد: رشد تورم و کاهش ارزش پول ملی از جمله مشکلات جدی است اما سرمایه‌های بزرگی که در کشور وجود دارد در ما امید ایجاد می‌کند و این سرمایه‌ها ما را به آینده امیدوار کرده است.

وی با اذعان به اینکه کشورهای منطقه به خوبی ارزش سرمایه‌های ایران را درک کرده‌اند، ابراز کرد: چه کسی تصور می‌کرد سرمایه عظیم نیروی انسانی را تربیت کنیم؟ امروز کشور از خلق، آفرینش و تولید این نیروها برخوردار است چراکه این سرمایه به عنوان موتور محرک هر اقتصاد محسوب می‌شود.

این مقام مسئول یادآور شد: ما در چله دوم انقلاب باید نسبت به یک نظام‌سازی و تحول در تمام عرصه‌ها همچون نظام اطلاعاتی، سلامتی، برنامه‌ریزی و بودجه‌ریزی اقدام کنیم و اگر این تحولات محقق نشود حرکت به کندی پیش می‌رود.

درآمدهای مالیاتی استان را می‌توان افزایش داد

ابوترابی‌فرد تصریح کرد: امیدواریم از تجارب گذشته استفاده کنیم و به سمت بازسازی انقلاب پیش رویم چراکه نظام بودجه‌ریزی کشور باید بازسازی شود.

وی با اشاره به اینکه در حوزه اصلاح مالیاتی باید به سمت اصلاح جدی پیش رویم، بیان کرد: درآمدهای مالیاتی استان را می‌توان افزایش داد؛ هزینه‌های استان حدود ۷ هزار میلیارد تومان بوده و این هزینه قطعا قابل کاهش است.

امام جمعه موقت تهران در پایان گفت: نیازمند یک سیستم اداری چابک، کوچک و کارآمد در بالاترین سطح اثرگذاری خود هستیم؛ باید به اصلاح نظام اداری و تحول در این زمینه توجه و به سمت آن حرکت کنیم و آینده فرزندانمان در گرو این تحول است.

توسعه دولت الکترونیک مهم‌ترین راهکار مقابله با فساد

روح‌الله عباسپور رئیس مجمع نمایندگان استان قزوین نیز در این مراسم اظهار کرد: افزایش بودجه سه برابری استان در سال‌جاری نسبت به سال گذشته از جمله اقدامات ارزشمند سازمان برنامه و بودجه و استانداری است.


وی افزود: دو هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار از شبکه آب‌رسانی طالقان پیش‌بینی شده و سرمایه‌گذاری ۱۰ هزار میلیارد تومانی برای حوزه‌های مختلف و برنامه‌های دیگر انجام شده است.

این مسئول با بیان اینکه امروز اینترنت از جمله مطالبات جدی مردم است، عنوان کرد: ارزش پول ملی، نوسانات بازار و تورم و موضوع کرونا و تحریم از دغدغه‌های کشور بوده که البته خدمات مناسبی از سوی نظام ارائه شده است.

عباسپور ضمن تشکر از تمام کارگزاران استان تصریح کرد: کشور هنوز دارای مشکلاتی همچون تورم روبه‌روست لذا اگر بخواهیم تحریم را دور بزنیم باید به تولید به عنوان راهبرد اقتصادی کشور توجه کنیم.

وی اذعان کرد: باتوجه به اینکه امسال به عنوان《 پشتیبانی‌ها، مانع‌زدائی‌ها》نامگذاری شده باید گا‌م‌های جدی در این مسیر برداریم و این امر با رویکرد جهادی و کار اعتقادی محقق می‌شود.

این نماینده مجلس ابراز کرد: باید در حوزه‌های تولید همچون پشتیبانی دام قدم برداریم و به صورت جدی نسبت به آن در استان توجه کنیم.

عباسپور با اشاره به توسعه دولت الکترونیک گفت: اگر بخواهیم با فساد مبارزه و از آن پیشگیری کنیم دولت الکترونیک باید توسعه پیدا کند؛ توسعه شبکه ملی اطلاعات از مطالبات ویژه رهبری بوده و وزارت ارتباطات قول مساعد برای تحقق آن داده است.

توجه به تولید مهم‌ترین راهکار مقابله با تحریم‌ها
وی عنوان کرد: اگر بخواهیم در حوزه مبارزه با فساد اقدام کنیم در ابتدا دولت باید در حوزه الکترونیک خود را توسعه دهد؛ برای نمونه امروز اگر قیمت سیمان کاهش یافته به واسطه استفاده از سامانه الکترونیک است؛ دولت باید سامانه‌های هوشمند را تعریف و به واسطه آن اقدامات خود را انجام دهد.

گفتنی است جشنواره شهید رجایی به همت سازمان برنامه و بودجه با همکاری سایر دستگاه‌های استان هر سال در استان قزوین دنبال می‌شود.

در پایان این مراسم از دستگاه‌های اجرای برتر در جشنواره شهید رجایی تجلیل شد. 

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1768820
ارسال نظر
نظرات