شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مازندران
ساعت: 14:10 منتشر شده در مورخ: 1400/06/26 شناسه خبر: 1768914
مدیر شبکه بهداشت آمل اعلام کرد

تزریق واکسن کرونا به ۲۶۰ هزار آملی

تزریق واکسن کرونا به ۲۶۰ هزار آملی
احمدعلی رمضانی از تزریق ۲۶۰ هزار واکسن در آمل خبر داد و گفت: ۸۰ هزار نفر دوز اول و دوم را تزریق کردند و مابقی نوبت روزانه دو الی سه هزار نفر واکسن دومشون وارد سامانه می شود و نوبت دهی می شوند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ احمدعلی رمضانی در گفتگو با خبرنگار بلاغ با اشاره به تزریق روزانه ۱۴ هزار واکسن در این شهرستان اظهار کرد: با افتتاح 9 مرکز تجمعی علاوه بر کلیه مراکز خدمات جامع سلامت شهری و روستایی و خانه‌های بهداشت واکسینه می کنیم.

وی با بیان اینکه  تا هشت پزشک خانواده شهری داوطلبانه وارد طرح واکسیناسیون شدند، عنوان کرد: امیدواریم که همه پزشک های خانواده شهری وارد طرح شوند تا ما به عدد ۲۵ تا ۳۰ هزار واکسن در روز اگه تامین شود، برسیم که جمعیت شهری و روستایی را بتوانیم ۱۵ الی ۲۰ روز کل واکسیناسیون را بزنیم.

مدیر شبکه بهداشت و درمان آمل تصریح کرد: یکی از چیزهای مهم و در اولویت ما این است که شهروندان در بهترین شکل و در محیط بسیار آرام بدون دغدغه به مراکز واکسسناسیون مراجعه کنند.

وی از تزریق ۲۶۰ هزار واکسن در امل خبر داد و اظهار کرد: ۸۰ هزار نفر دوز اول و دوم را تزریق کردند و مابقی نوبت روزانه دو الی سه هزار نفر واکسن دومشون وارد سامانه می شود و نوبت دهی می شوند.

رمضانی ادامه داد: الان به روزهستیم و جز مواردی که افراد خودشان نمی‌خواهند یا دچار بیماری می شوند، بقیه موارد واکسن تزریق شده است، تنها موردی که اتفاق افتا، واکسن اسپوتنیک بود که در مرحله دوم  مجبور شدیم که حدود ۳ هزار نفر را با مصوبه وزارت بهداشت آسترازنکا بزنیم.

وی از وضعیت کرونا در آمل گفت: حدود دو هفته است که روند کاهشی داریم و با توجه به تعداد بیمارانی که داریم، امیدواریم در روزهای آینده به مرحله آبی هم برسیم و منتظر اعلام نظر وزارت بهداشت برای رنگبندی هستیم.

مدیر شبکه بهداشت و درمان آمل  خاطرنشان کرد: مردم باید این روزهای هم مانند روزهای اوج کرونا پروتکل های بهداشتی را رعایت کنند، به خصوص این ماسک زدن، فاصله اجتماعی و پرهیز از هرگونه دورهمی و اجتماع، مراسمات خاص خانوادگی یا مراسمات عزاداری و.. را کنار بگذارند، افرادی که واکسن زدند تصور اشتباهی دارند و بی توجه می شوند، باید حتما رعایت کنید.

وی در خصوص بازگشایی مدارس از مهر ماه عنوان کرد: آخرین مصوبه که به ما ابلاغ شده هنوز حضور دانش آموزان در مدارس ممنوع است و باید آموزش از طریق آنلاین یا به صورت سامانه شاد تلویزیون باشد ما منتظر دستورات وزارت بهداشت هستیم، ولی تا الان چیزی که ابلاغ شده حضور بچه ها در مدارس و برگزاری کلاس آموزشی ممنوع است.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1768914
ارسال نظر
نظرات