شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان البرز
ساعت: 15:08 منتشر شده در مورخ: 1400/06/27 شناسه خبر: 1769188
یادداشت؛

نه به لغویات در شبکه‌های اجتماعی!

نه به لغویات در شبکه‌های اجتماعی!
هر گوشی اگر سلاح شود و این سلاح در دستان کاربران فعال در عرصه حمایت و صیانت از دین قرار گیرد، با گلوله‌های منطق، استدلال و عقلانیت، در نبرد مجازی؛ دشمن را شکست می‌دهیم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛به نقل از "تیتریک"؛  در آیه ۳ سوره مؤمنون می خوانیم:«وَ الَّذِینَ هُمْ عَنِ اللَّغْوِ مُعْرِضُونَ» و آنها (مؤمنان) کسانی هستند که از لغو و بیهودگى روی گردانند.

حضرت محمد(ص) می‌فرمایند: علیکم بقلّة الکلام و لا یستهوینّکم الشّیطان: سخن کمتر گوئید تا شیطان مجذوبتان نکند.
 
سخن گفتن یکی از بزرگترین مواهب الهی است که انسان با آن می تواند آنچه می اندیشد، آنچه در درون دارد، و آنچه می خواهد را ابراز کند.
 
سخن گفتن شخصیت انسان را رو می کند و بدی و یا خوبی او را نشان می دهد.  کم گویی و به موقع سخن گفتن شکر گزاری این نعمت محسوب می شود.
 
آفت سخن گفتن؛ پرگویی، باطل گویی و لغو گویی است.
 
لغوگویی به معنی بیان مطالبی است که فایده دنیایی و اخروی برای انسان ندارد و او را از یاد خدا غافل می کند و صرفا اسباب خنده، تمسخر و یا تهمت را فراهم می کند.
 
متاسفانه در گروه های شبکه های اجتماعی و کانال های  تلگرامی مباحث لغوی، به وفور طرح می شود که هم عمر انسان بر باد می دهد و هم ترویج اباحی گری می شود.
 
در ذیل فرمایش رسول گرامی اسلام(ص) ترهیب و تحذیر( ترساندن) حضرت، اساسی است و واقعیت این است که شیطان با لغویات، افراد را به سمت زندگی شیطانی جذب می کند.
 
غالب کاربران در فضای مجازی در گروه ها و کانال هایی با محتوای غیر اخلاقی و لغو عضو هستند که حجم کاربران شان بالاست و این نشان می دهد که شیطان بسیار ماهرانه جذب خود را انجام داده است.
 
نه تنها خودمان سخن لغو نگوییم و پیام لغو ننویسیم بلکه پیام لغو هم ارسال نکنیم و نیز از عضویت در گروه ها و کانال های اشاعه دهنده لغویات بیرون بیاییم.
 
حال که دشمن با ابزار رسانه به دنبال نابودی باورهای دینی است، دین باوران و دلسوزان آن، باید با تقویت علمی و معنوی خود، تلاش شبانه روزی در معرفی اسلام ناب محمدی و رفع شبهات از مخاطبین نمایند.

هر گوشی اگر سلاح شود و این سلاح در دستان کاربران فعال در عرصه حمایت و صیانت از دین قرار گیرد، با گلوله های منطق، استدلال و عقلانیت، در نبرد مجازی؛ دشمن را شکست می دهیم.

 

حجت الاسلام محمدعلی فتحی؛ فعال رسانه‌ای

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1769188
ارسال نظر
نظرات