شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کردستان
ساعت: 09:44 منتشر شده در مورخ: 1400/06/28 شناسه خبر: 1769339

بیش از ۶ تُن مواد غذایی فاسد در سنندج کشف و ضبط شد

بیش از ۶ تُن مواد غذایی فاسد در سنندج کشف و ضبط شد
رییس مرکز بهداشت سنندج گفت: در چهار روز گذشته، ۷۱۲ مورد بازدید از اصناف مختلف این شهرستان انجام و ۶ هزار و ۵۰۰ کیلوگرم موادغذایی فاسد و تاریخ گذشته کشف و ضبط شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ جهانبخش  یوسفی در گفتگو با خبرنگار کُردتودی، اظهار داشت: این مقدار مواد غذایی فاسد در یکی از انبارهای نگهداری و پخش مواد غذایی کشف و پس از کسب نیابت قضایی و سیر مراحل قانونی، معدوم شد.

وی افزود: طی چهار روز گذشته اکیپهای گشت بازرسی در قالب ۱۶ تیم ستادی از ۱۷۳ واحد صنفی و بازرسان محیطی از ۳۴۳ واحد صنفی مختلف، مراکز پزشکی و ورزشی و اماکن بین راهی بازدید کردند.

رییس مرکز بهداشت سنندج یادآور شد: همچنین در بخش نظارت ویژه  بر سلامت غذای آماده و بیرون بر و فعالیت گروه رستوران و بستنی و آب میوه و مراکز مشابه، ۱۰۵ مورد بازدید صورت گرفت.

یوسفی در خصوص نظارت مستمر بر سلامت نان نیز گفت: در این مدت ۱۳ مورد نان خبازیهای سطح شهر نیز برای تعیین مقدار نمک مجاز و عدم استفاده از جوش شیرین در نان مورد نمونه بردای قرار گرفته است.

وی در مورد برخورد با مراکز و اصناف خاطی هم اظهار داشت: در روند این بازرسیها ۱۴ مورد اخطاریه بهداشتی به واحدهای صنفی متخلف صادر شده که نسبت به رفع نقایص موجود در زمان تعیین شده اقدام کنند.

رییس مرکز بهداشت سنندج به پیگیری اخطاریه های صادر شده گریزی زد و افزود: بازرسان این مرکز سه مورد شکایات مردمی در سامانه ۱۹۰ و ۱۰ مورد اخطاریه های صادر شده در روزهای گذشته را برای کسب نتیجه مطلوب مورد پیگیری های لازم قرار دادند.

یوسفی به نمونه برداری ۳۳ مورد آب آشامیدنی و ۲۲۲ مورد تست کلر سنجی شبکه آب رسانی در زمینه اقدامات صورت گرفته تایید سلامت آب و بهبود کیفیت آب شرب سنندج هم اشاره کرد.

وی نظارت بر برگزاری آزمون پرستاری، نظارت بر تجمع فراخوان محیط زیست در روز پاکسازی زمین از پلاستیک و زباله در خصوص رعایت پروتکلهای بهداشتی و پیگیری  ویژه در خصوص عدم فعالیت استخرهای سطح شهر را از دیگر فعالیتهای بازرسان این مرکز در چهار روز گذشته عنوان کرد.

رییس مرکز بهداشت سنندج گفت: در این مدت نمونه گیری از ۹۶۳ نفر از شهروندان سنندجی در مراکز نمونه گیری و تست کرونا از نظر ابتلا به این بیماری انجام شد.

در ۲۴ ساعت منتهی به ظهر روز شنبه ۲۷ شهریور ۳۰۸ بیمار جدید در کردستان شناسایی شد و ۴ بیمار هم جان باختند. ۸۷۲ بیمار در مراکز درمانی استان بستری هستند که ۸۲ نفر آنها بدحال بوده و در بخش آی سی یو تحت مراقبتهای ویژه قرار دارند.

کرونا از اسفند ۱۳۹۸ تاکنون در کردستان یک‌ هزار و ۵۸۲ قربانی داشته است.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1769339
ارسال نظر
نظرات