شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان تهران
ساعت: 13:04 منتشر شده در مورخ: 1400/06/28 شناسه خبر: 1769437
فرمانده سپاه حضرت سیدالشهدا(ع) خبر داد؛

توزیع ۱۵ هزار بسته لوازم التحریر در آستانه سال تحصیلی جدید

توزیع ۱۵ هزار بسته لوازم التحریر در آستانه سال تحصیلی جدید
سردار ذوالقدر گفت: ۱۱ هزار بسته معیشتی و ۱۵ هزار بسته لوازم التحریر در آستانه سال تحصیلی جدید تهیه و میام نیازمندان توزیع می‌شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از شبکه خبری تهران نیوز، ظهر امروز هشتمین مرحله رزمایش کمک مومنانه با عنوان پویش همکلاسی مهربان در حرم مطهر امام خمینی(ره) با تهیه ۱۱ هزار بسته معیشتی و لوازم التحریر برگزار شد.

سردار احمد ذوالقدر فرمانده سپاه سیدالشهدا(ع) در این رزمایش با اشاره به فرارسیدن هفته دفاع مقدس و گرامیداشت یاد شهدا و ایثارگران اظهار داشت: بنیانگذار جمهوری اسلامی همواره حامی مستضعفین عالم بوده است و این اقدام در آستانه طلیعه هفته دفاع مقدس و گرامیداشت شهدا و ایثارگران دفاع مقدس انجام شده است.

وی افزود: این امنیت فعلی کشور مرهون رشادت های شهدا و ایثارگران و جانبازان در هشت سال دفاع مقدس است و مقاومت جبهه مقاومت برگرفته از جبهه دفاع مقدس است.

فرمانده سپاه سیدالشهدا(ع) با اشاره به همت سپاه در لبیک به ندای مقاوم معظم رهبری در اجرای همایش های کمک مومنانه به انجام واکسیناسیون بیماری کرونا در نقاط مختلف استان تهران اشاره کرد و گفت: امروز تعداد بسته های معیشتی توزیع شده توسط سپاه از یک میلیون بسته معیشتی عبور کرده و این بسته ها در تمام شهرستان های استان تهران توزیع می‌شود تا خیرین بیشتری را با این طرح همراه کنند.

وی به توزیع ۱۵ هزار بسته لوازم التحریر در آستانه ورود به سال تحصیلی با همکاری آموزش و پرورش و خود دانش آموزان اشاره و بیان کرد: نام طرح دوره قبل همکلاسی سلام بود که در این طرح ها نیازمندی ها احصا شد و امروز ۱۵ هزار بسته کمک تحصیلی تقدیم دانش آموزان نیازمند در تمام شهرستان های استان تهران می‌شود تا تبدیل به نهضت بزرگ کمک رسانی به دانش آموزان و حتی دانشجویان شود.

سردار ذوالقدر ادامه داد: در زمینه کمک مومنانه علاوه بر تهیه و توزیع بسته های معیشتی اختتامیه تعداد ۵۱۳ پروژه عمرانی شامل مرمت، بازسازی و ساخت مسجد و خانه و آبرسانی و لوله گذاری انجام شده را جشن گرفتیم و این افتخاری برای سپاه بود.

وی با اشاره به این مهم که مسئله اول امروز کشور ما واکسیناسیون است، گفت: بعد از تفاهم‌نامه و دستور تسریع در این کار در ۴ هفته گذشته ۲۸ مرکز واکسیناسیون در استان تهران اضافه شد و در بسیاری از شهرستان های ما واکسیناسیون افراد بالای ۱۸ سال شروع شده و نوبت دهی در مراکز بسیار سهل شده است و نوید می‌دهیم اگر واکسن به تعداد کافی برسد استان ما از اولین استان هایی است که این طرح را به اتمام برساند و خوشبختانه در بیش از ۵ نقطه از مراکز ما اتباع مجاز هم واکسن دریافت می‌کنند و این جزو آرزوهای ما بود که این افراد نیز واکسینه شوند.

فرمانده سپاه سیدالشهدا همچنین افزود: در حوزه سلامت ۷۰ کارخانه تولید ماسک در استان تهران تاسیس شد و از پایگاه مقاومت تا خود سپاه استان تهران این کار انجام می‌شود و پروژه‌های عمرانی با گروه جهاد سازندگی و جهاد کشاورزی بدون اینکه اعتبارات آن امضا شود در ۱۴ نقطه تهران آغاز شده است.

به گفته وی اولویت اصلی در توزیع سبدهای معیشتی کسانی هستند که در روند واکسیناسیون و یا مراکز مختلف شناسایی شده اند و نیازمند هستند خوشبختانه برخی شهرستانها دارای بانک اطلاعاتی قوی در حوزه های سلامت و معیشت و اشتغالزایی هستند و در فرصتی مناسب همایش کارآفرینیان برگزار می‌شود تا این فرصت های شغلی معرفی شود.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1769437
ارسال نظر
نظرات