شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خوزستان
ساعت: 09:08 منتشر شده در مورخ: 1400/06/29 شناسه خبر: 1769648
مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان خبرداد؛

برگزاری مانور بازگشایی مدارس در خوزستان

برگزاری مانور بازگشایی مدارس در خوزستان
مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان گفت : مانور بازگشایی مدارس روز دوشنبه بیست و نهم شهریور ماه در استان اجرا می‌شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از رهیاب، کوروش مودت مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان گفت: با هدف آمادگی، مانور بازگشایی مدارس روز دوشنبه بیست و نهم شهریورماه در استان اجرا می‌شود.

وی افزود: گام نخست بازگشایی مدارس برای مراکز کم‌جمعیت روستایی و عشایری با تراکم ۱۵ نفر و تا ۳۰ نفر تعیین شده است.

مودت با اشاره به اینکه سال تحصیلی جدید در سوم مهر ماه شروع می شود، ادامه داد: همچنین شیوه‌نامه‌های بازگشایی مدارس ستاد ملی کرونا الزامات را اعلام کرده است که از آن جمله حفظ سلامتی همکاران و دانش آموزان و عدالت آموزشی است.

مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان بیان کرد: فعالیت آموزشی در سال تحصیلی از طریق شبکه‌های تلویزیونی، شبکه مجازی شاد و بسته های آموزشی انجام می شود و شبکه شاد یکی از زیر بناهای آموزشی ما می باشد.

وی اضافه کرد: ۷۰ درصد دانش آموزان به زیرساخت‌های اساسی در کشور دسترسی دارند و میانگین خوزستان بیشتر از متوسط کشوری است.

مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان ادامه داد:در گام دوم حضور دانش آموزان در مدارس ۳۰۰ نفری در نیمه دوم آبان بررسی و زیرساخت آماده می‌شود و کلاس‌ها نوبت‌بندی و زوج و فرد خواهد شد.

مودت همچنین گفت: میانگین وزن دانش‌آموزان خوزستان ۲ درصد از میانگین کشور بالاتر است و به نظر می رسد بازگشایی مدارس لازم باشد.

به گزارش استانداری خوزستان بر اساس مصوبه ستاد کرونا بازگشایی مدارس در اول مهر به صورت حضوری تنها برای مدارس عشایری و روستاهای دارای دانش آموزان کم‌جمعیت که فاقد ابزارهای ارتباطی هستند خواهد بود و سایر مدارس سال تحصیلی را در بستر مجازی و شبکه شاد آغاز خواهند کرد. بازگشایی حضوری این مدارس منوط به واکسیناسیون دانش آموزان و گسترش پوشش واکسیناسیون والدین و کادر آموزشی و وضعیت شیوع کرونا خواهد بود.

طبق آخرین رنگ بندی چهار شهرستان شوشتر، ماهشهر، شوش و هندیجان در وضعیت قرمز و بقیه در وضعیت زرد و نارنجی کرونایی قرار دارند.

 

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1769648
ارسال نظر
نظرات