شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خوزستان
ساعت: 10:27 منتشر شده در مورخ: 1400/06/29 شناسه خبر: 1769732
مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری استان:

۳۰هزار دانش‌آموز خوزستانی از تحصیل بازمانده‌اند

۳۰هزار دانش‌آموز خوزستانی از تحصیل بازمانده‌اند
مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری خوزستان گفت: متاسفانه ۳۰ هزار دانش‌آموز بازمانده از تحصیل در خوزستان وجود دارد که این افراد فرصتی برای فراگیری زبان فارسی را در مدرسه نداشتند و تنها با زبان محلی خود آشنا هستند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از رهیاب، مهرداد موسوی مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری خوزستان نیز در این نشست با بیان اینکه متاسفانه ۳۰ هزار دانش آموز بازمانده از تحصیل در خوزستان وجود دارد گفت: این افراد فرصتی برای فراگیری زبان فارسی را در مدرسه نداشتند و تنها با زبان محلی خود آشنا هستند.

وی افزود: ضروری است دبیرخانه‌ای در خوزستان برای زبان فارسی، و تقویت و پاسداشت از زبان رسمی کشور تشکیل شود تا در زمینه ترویج زبان فارسی در استان فعالیت بیشتری انجام شود.

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری خوزستان بیان کرد: به دلیل وجود شرکت‌هایی از کشورهای مختلف در خوزستان و به ویژه حضور نیروی کار از کشور انگلستان در شهرهای صنعتی استان مثل شهرستان آبادان، زبان بیگانه بسیار نمود پیدا کرد و مردم این مناطق زبان فارسی را در کنار زبان بیگانه استفاده می‌کنند این در حالی است که زبان فارسی زبان رسمی کشور است و باید زبان بیگانه را از زبان رسمی کشور پاک کرد.

موسوی با تاکید بر پاسداشت و ترویج زبان رسمی کشور ادامه داد: متاسفانه در برخی مناطق هیچگونه آشنایی با زبان فارسی ندارند که این مورد جای نگرانی است و باید به این موضوع با جدیت رسیدگی شود.

در این نشست مصوب شد تا دبیرخانه‌ای برای حمایت از زبان فارسی به عنوان زبان رسمی کشور در خوزستان تشکیل شود.

 
انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1769732
ارسال نظر
نظرات