شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان رضوی
ساعت: 09:57 منتشر شده در مورخ: 1400/06/31 شناسه خبر: 1770359
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی سبزوار خبر داد:

آغاز واکسیناسیون دانش‌آموزان در سبزوار

آغاز واکسیناسیون دانش‌آموزان در سبزوار
نوده سبزوار گفت: دانش‌آموزانی که از ابتدای مهر وارد سال آخر متوسطه دوم می‌شوند برای دریافت واکسن می‌توانند به مراکز تجمیعی واکسیناسیون در این شهرستان مراجعه نمایند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به گزارش صبح توس؛ دکتر فاطمه نوده، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی سبزوار در گفت‌وگو با صبح توس اظهار داشت: با توجه به ابلاغ وزارت محترم بهداشت در خصوص واکسیناسیون دانش‌آموزان پایه دوازدهم با نوبت دهی در سامانه واکسیناسیون salamat.gov.ir صرفاً برای متولدین ۱ مهر ۱۳۸۲ تا ۱ مهر ۱۳۸۳ (سن ورود به سال آخر متوسطه دوم)، مقتضی است واکسیناسیون این پایه با واکسن سینوفارم در دو نوبت با فاصله حداقل یکماه با داشتن و بررسی پیامک انجام گیرد.

وی تصریح کرد: مراکز واکسیناسیون صرفاً افرادی را خواهند پذیرفت که در سامانه نوبت‌دهی ثبت‌نام کرده‌اند و سایر دانش‌آموزان باید تا باز شدن سامانه منتظر بمانند.

دکتر نوده گفت: برای جلوگیری از ازدحام جمعیت در مرکز واکسیناسیون، معطلی و احتمال انتقال بیماری، ضروری است افراد صرفا در زمان نوبت‌دهی شده به مرکز واکسیناسیون مراجعه فرمایند و از حضور بدون نوبت خودداری نمایند.

وی افزود: دانش‌آموزانی که در این مرحله  مشمول دریافت واکسن کرونا می‌شوند باید به مرکز تجمیعی واکسیناسیون شهید چمران شهرستان سبزوار مراجعه نمایند.

دکتر نوده گفت: در مجموع به منظور سرعت بخشیدن به فرایند واکسیناسیون کرونا و ارائه خدمات به گروه‌های هدف، سه مرکز تجمیعی واکسیناسیون شهید حاج قاسم سلیمانی، شهید ناوی دوست و شهید چمران شهرستان سبزوار برای گروه‌های هدف راه‌اندازی و فرایند واکسیناسیون همه روزه از ساعت هشت تا ۱۸ انجام می‌شود.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی سبزوار ادامه داد: تزریق واکسن کرونا به همه اقشار جامعه و سایر گروه‌ها بر اساس دستورالعمل‌ وزارت بهداشت به صورت مرحله به مرحله انجام خواهد شد.

انتهای پیام/ ۵۰۰۳

https://www.dana.ir/1770359
ارسال نظر
نظرات