شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان لرستان
ساعت: 13:29 منتشر شده در مورخ: 1400/07/03 شناسه خبر: 1771189
استاندار لرستان:

۱۴۸۰ کلاس درس در لرستان نوسازی شد/ ضرورت ترغیب دانش آموزان به رشته‌های مهارتی

۱۴۸۰ کلاس درس در لرستان نوسازی شد/ ضرورت ترغیب دانش آموزان به رشته‌های مهارتی
خادمی با بیان اینکه ۱۴۸۰ کلاس درس در لرستان نوسازی شد، گفت: ترغیب و تشویق دانش آموزان به سمت رشته های مهارتی ضروری است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از سفیرافلاک، سید موسی خادمی صبح امروز در مراسم نواختن زنگ مدرسه که در دبیرستان دخترانه شاهد مهر برگزار شد، اظهار داشت: اوایل مهر برای همه افراد، روزهایی خاطره انگیز است، هر انسانی در طول زندگی، ایامی دارد که کل زندگی را تحت تاثیر قرار می دهد و یکی از همان روزها، روز اول مهر است که آینده افراد از همین روز و از چگونی رفتار در این روز شکل می گیرد.

وی افزود: کامل ترین تعبیر برای معلم از سخنان امام(ره) بود که کار معلمی را به کار انبیاء تعبیر کردند و این نهال ها در آینده به درختان تنومند و پرثمری تبدیل می شوند و معلم با رفتار خود نقش مهمی در آینده دانش آموزان دارد.

استاندار لرستان تصریح کرد: همه باید با حمایت از آموزش و پرورش برای تربیت و پرورش دانش آموزان تلاش کنند تا دانش آموزان به سرانجام برسند و آینده درخشانی را بسازند.

خادمی با اشاره به توسعه فضای مجازی بیان کرد: یکی از کارهای مهمی که در این سالها در آموزش و پرورش انجام شد بحث توسعه فضای مجازی بود که در این روزهای کرونا با افزایش پهنای باند اینترنت، دانش آموزان توانستند آموزشهای درسی را فراگیرند.

وی بیان کرد: با شیوع کرونا بسیاری از مدارس به اینترنت وصل شدند اما هنوز هم مدارسی هستند که اینترنت ندارند و از راه های دیگری آموزش های درسی را فرا می گیرند.

استاندار لرستان تصریح کرد: طی چهار سال اخیر هزار و ۴۸۰ کلاس درس و ۷۳۰ مدرسه برای حضور دانش آموزان مهیا و نوسازی شد.

خادمی بیان کرد: با تلاش های صورت گرفته، سطح سواد در استان دو درصد افزایش یافته است.

وی با تاکید بر ترغیب دانش آموزان در رشته های فنی گفت: ۷۰ درصد کنکوریها در رشته تجربی بوده که ممکن است نتیجه نگیرند و باید تلاش شود تا دانش آموزان به سمت رشته های مهارت آموزی حرکت کنند چرا که این نوع رشته ها نیاز کشور است و تولید و اقتصاد از آنجا شکل می گیرد که در این راستا تقویت رشته های فنی و مهارتی الزامی است.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1771189
ارسال نظر
نظرات