شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان لرستان
ساعت: 13:08 منتشر شده در مورخ: 1400/07/04 شناسه خبر: 1771528
عضو هیات رئیسه فراکسیون انقلاب اسلامی:

دفاع مقدس به یک فرهنگ جهانی تبدیل شده است

دفاع مقدس به یک فرهنگ جهانی تبدیل شده است
گودرزی گفت: دفاع مقدس به یک فرهنگ جهانی تبدیل شده است و ملت های دیگر برای برون رفت از سلطه زورگویان از این فرهنگ الگو می گیرند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ عباس گودرزی در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک، اظهارداشت: دوران دفاع مقدس، دوران اوج و شکوفایی فرهنگ ایثار و مقاومت و از خودگذشتگی ملت ایران بود، هشت سال دفاع مقدس نقطه عطف انسانیت و جلوه تمام فضیلت های انسانی و همچنین صحنه تقابل حق و باطل بود.

وی افزود: در این دوران ملت ایران راه را برای پیشرفت و استمرار انقلاب اسلامی ایران مهیا و فراهم نمود و انقلاب اسلامی ایران در این دوره وارد مرحله ای جدید از انقلاب اسلامی ایران شد.

عضو هیات رئیسه فراکسیون انقلاب اسلامی تصریح کرد: اگر دوران دفاع مقدس نبود، امروز گنجینه ای که بتوان به آن افتخار کرد را نداشتیم و نظام ارزش های ما در این دوران پایه ریزی شد و در هشت سال جنگ تحمیلی، کشور به «ما می توانیم» دست یافت و ثابت شد که بدون وابستگی به کشورهای خارجی می توان از موانع عبور کرد.

گودرزی بیان کرد: امروز فرهنگ دفاع مقدس به یک فرهنگ جهانی تبدیل شده است و ملت های دیگر برای برون رفت از سلطه زورگویان از این فرهنگ الگو می گیرند چرا که فرهنگ دفاع مقدس، ریشه در آموزه های دینی دارد.

وی گفت: در مقاطع مختلف، ملت ایران نشان دادند که این فرهنگ عمیق، ریشه دار، بادوام، پایدار و عمومی است به طوری که امروز نوجوانی که برای نجات دو انسان خود را به دل آتش می زند و ثابت می کند که راه دفاع مقدس ادامه دارد و این جلوه ای از عمق و عمومیت فرهنگ دفاع مقدس در بین ملت ایران است.

نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه با تاسی از فرهنگ دفاع مقدس می توان از موانع عبور کرد، گفت: عبور از موانع، استقامت در برابر دشمن، باور کردن ظرفیت ها، شناخت قابلیت ها، توکل و اعتماد به خدا، بی اعتمادی به دشمن و با این فرهنگ می توان از مشکلات گذر کرد.

گودرزی عنوان کرد: تجلی فرهنگ دفاع مقدس در بُعد نظامی محقق شد اما در حوزه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی هم استفاده از این فرهنگ گره گشا است و برای خروج از مشکلات اقتصادی باید با اتکا به فرهنگ دفاع مقدس که تجلی «ما می توانیم» است، تلاش کنیم.

عضو هیات رئیسه فراکسیون انقلاب اسلامی با اشاره به حوزه بهداشت و درمان، خاطرنشان کرد: در دولت گذشته واردات واکسن را به پیوستن کنوانسیون ها و برجام مرتبط می کردند در حالی که پیوند زدن بهداشت و سلامتی مردم به برجام، دور شدن از فرهنگ دفاع مقدس بود.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1771528
ارسال نظر
نظرات