شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان لرستان
ساعت: 12:10 منتشر شده در مورخ: 1400/07/06 شناسه خبر: 1771981
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی لرستان:

۵ بیمار کرونایی در لرستان بر اثر ابتلا به قارچ سیاه جان باختند

۵ بیمار کرونایی در لرستان بر اثر ابتلا به قارچ سیاه جان باختند
آزادبخت گفت: تاکنون ۵ بیمار کرونایی در استان لرستان بر اثر ابتلا به قارچ سیاه جان باختند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ صالح آزادبخت در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک، اظهار داشت: قارچ سیاه با تضعیف سیستم ایمنی بدن، ایجاد هرگونه عفونت در بدن ممکن است رخ دهد که این بیماری قابل سرایت نبوده و به دلیل عدم رعایت بهداشت هم نیست بلکه فقط به دلیل ضعیف شدن سیستم ایمنی بدن است.

وی افزود: تعداد افرادی که به این بیماری مبتلا می شوند بسیار اندک است و تاکنون در استان پنج بیمار کرونایی که سیستم ایمنی بدن آنها بسیار ضعیف شده بود، بر اثر قارچ سیاه جان خود را از دست دادند.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی لرستان تصریح کرد: در همین راستا داروهای مورد نیاز در این نوع از عفونت تهیه و در اختیار بیماران قرار می گیرد.

آزادبخت با اشاره به روند نزولی شیوع کرونا در استان گفت: بستری بیماران در بیمارستانها به کمتر از ۶۰۰ نفر رسیده و بستری موقت نیز به کمتر از ۷۰۰ بیمار کاهش یافته که لازم است با دریافت واکسن و رعایت دستورالعمل های بهداشتی کمک شود تا شیوع بیماری دوباره گسترده نشود.

وی بیان کرد: تا هفته آینده بسیاری از بخش هایی که تاکنون به کرونا اختصاص داده شدند، دوباره به حالت عادی برمی گردند و در اختیار بیماران در سایر موارد قرار می گیرد.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی لرستان خاطرنشان کرد: لزوم تزریق واکسن کرونا برای همه گروه های اعلام شده ضروری است و هم اکنون نیز همه افراد می توانند این واکسن را دریافت نمایند.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1771981
ارسال نظر
نظرات