شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان قزوین
ساعت: 14:53 منتشر شده در مورخ: 1400/07/06 شناسه خبر: 1772089
معاون سپاه صاحب‌الامر(عج) استان قزوین:

۴۰۰ پروژه عمرانی در قزوین افتتاح می‌شود

۴۰۰ پروژه عمرانی در قزوین افتتاح می‌شود
حمزه برین گفت: برنامه‌های مختلفی از جمله افتتاح ۴۰۰ پروژه عمرانی، اشتغال، تربیتی، فرهنگی و سلامت قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه قزوین به ارزش ۳۰ میلیارد تومان در هفتم و نهم مهرماه پیش‌بینی شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از صبح قزوین، حمزه برین ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه که در سالن جلسات قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه استان قزوین برگزار شد، اظهار کرد: پروژه‌های مختلفی از جمله افتتاح ۴۰۰ پروژه عمرانی، اشتغال، تربیتی، فرهنگی و سلامت قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه قزوین به ارزش ۳۰ میلیاردتومان در هفتم و نهم مهرماه پیش‌بینی شده است.


وی با اشاره به برنامه‌های هفته دفاع مقدس افزود: ۱۱۴ پروژه عمرانی، ۱۰۰ پروژه اشتغال و ۱۸۶ پروژه تربیتی، سلامت و فرهنگی به ارزش مالی ۳۰ میلیارد تومان به مناسبت هفته دفاع مقدس در دهستان‌های چوقور طارم سفلی، دستجرد الموت غربی و زوراک الموت شرقی افتتاح می‌شود که در این پروژه‌ها دستگاه‌های دولتی، شوراها، دهیاری‌ها، اهالی روستاها و خیرین مشارکت دارند.

معاون اجرایی سپاه صاحب‌الامر(عج) استان قزوین اذعان کرد: آب شرب بهداشتی شامل مخازن آب شرب، احداث خط انتقال و شبکه داخلی روستاها، بهسازی چشمه‌ها، کانال آب کشاورزی پل و مسجد از جمله پروژه‌های انجام شده در حوزه عمرانی است.

ایجاد زمینه اشتغال جوانان در قالب طرح‌های قرارگاه پیشرفت و آبادانی

برین گفت: برای اجرای پروژه‌های عمرانی اعتبار۲۶میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان پیش‌بینی شده بود که توانستیم با ۱۸ میلیارد به اتمام برسانیم و هشت میلیارد صرفه جویی شد که این پروژه‌ها زمینه اشتغال ۱۵۰ جوان روستایی و مهاجرت معکوس از شهر به روستا را فراهم کرده است.

این مقام مسئول راه‌اندازی کتابخانه عمومی سیار، بازسازی و مرمت کلاس‌های درس در مدارس روستایی و احیای تنورهای پخت نان محلی را از جمله پروژه‌‌ها در کارگروه تعلیم و تربیت، فرهنگی، اجتماعی و سلامت در روستاها برشمرد.

وی اذعان کرد: براساس ابلاغیه ستاد کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، دهستان زوارک در بخش الموت شرقی با ۳۵ روستا، دهستان چوقور در بخش طارم سفلی با ۱۸ روستا و دهستان دستجرد در بخش الموت غربی با ۱۹ روستا به عنوان محل فعالیت قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه قزوین است.

تمام اقدامات قرارگاه پیشرفت و آبادانی با مشارکت مردمی است

برین با اذعان بر اینکه تمام اقدامات قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه قزوین با مشارکت مردمی و دستگاه‌های دولتی انجام شده است، مطرح کرد: مردم به عنوان عنصر اصلی اجرای برنامه‌های قرارگاه در روستاها هستند و اگر در هر روستایی، مردم پای کار نباشند هیچ پروژه‌ای در کارگروه‌ها تعریف و اجرایی نمی‌شود.

معاون اجرایی سپاه استان قزوین تصریح کرد: آب شرب به عنوان مسئله حیاتی در روستاهاست و آب کشاورزی در حوزه اشتغال، نقش تعیین‌کننده دارد لذا تلاش کردیم با احداث مخازن استخر ذخیره آب به احیای قنات‌ها و کشاورزی مردم کمک کنیم.

وی گفت: ایجاد خانه‌های محروم با مشارکت دستگاه‌های متولی و استقرار سامانه‌های دیجیتال صداوسیما در چندین روستا از جمله اقدامات انجام شده است.

برین با اشاره به اینکه بخشی از نیروهای قرارگاه، نیروهای ثابت هستند و گروه جهادی روستا در تمام پروژه‌ها نقش ایفاکننده دارند، ابراز کرد: به دنبال الگوسازی خدمت هستیم تا هویت روستایی به روستا برگردد و مشارکت روستایی و روستائیان را در تمام عرصه‌ها داشته باشیم.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1772089
ارسال نظر
نظرات