شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: اجتماعی
ساعت: 21:38 منتشر شده در مورخ: 1400/07/06 شناسه خبر: 1772185
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس:

سفرهای اربعین باید مدیریت می‌شد/ مرزبانان کشور مظلوم واقع شده‌اند

سفرهای اربعین باید مدیریت می‌شد/ مرزبانان کشور مظلوم واقع شده‌اند
یک عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با انتقاد از نحوه مدیریت سفرهای اربعین گفت: کم توجهی به این مساله باعث ایجاد مشکلاتی برای زائران حسینی و همچنین مرزداران همیشه مظلوم شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ سید کریم حسینی، عضو کمیسیون اجتماعی مجلس گفت:  اعلام دیرهنگام تعداد پذیرش زوار از سوی دولت عراق و  همچنین روند با تاخیر صدور ویزا منجر و همچنین بسیاری ناهماهنگی‌های دیگر منجر به تجماعاتی در مرز مشترک با عراق به خصوص شلمچه شد. 

 
 او با بیان اینکه طبق گزارش ها بیش از ۸۰ هزار زائر ایرانی وارد عراق شده‌اند  گفت: این تعداد قابل توجهی است و ضروری بود تا مدیریت بهتری در این زمینه صورت می‌گرفت.
 
 نماینده مردم اهواز، باوی، حمیدیه و کارون در مجلس با اشاره به مصدومیت تعدادی از هموطنان در مرزها به دلیل تجمعات تصریح کرد: ابتدا عنوان شد که قرار است تمامی سفرها از مرزهای هوایی باشد و پس از آن تصمیمات تغییر کرد و اعلام شد که سفر از مرزهای زمینی امکان پذیر است و این تصمیمات ضرب الاجلی بود.
 
 حسینی به تاخیر در هماهنگی‌ها نیز اشاره کرد و گفت: این شرایط موجب شد تا روند امور و اجرای برنامه های سنگین اجرایی در یک بازه زمانی اندک انجام گیرد و در این میان برخی مشکلات ایجاد شده در مسیر اعزام ها نیز ناشی از این تاخیرها بود.
 
 این نماینده مجلس با بیان اینکه این ناهماهنگی‌ها باعث مشکلات مرزداران کشورمان شد افزود: مرزداران همیشه در خط مقدم امنیت کشور بوده اند و در مقابله با قاچاقچیان و اشرار تا پای جان قاطع بوده‌اند.
 
 عضو کمیسیون اجتماعی مجلس ادامه داد: بنابراین نباید  تصمیمات به گونه‌ای باشد که  اینگونه در مرزها شاهد ازدحام باشیم.
 
حسینی با بیان اینکه در اربعین امسال این آمادگی را از طرف دستگاه متولی امر ندیدیم افزود: مدیریت این سفر باید قبل از نقطه صفر مرزی صورت می‌گرفت.
 
 این نماینده مجلس گفت: صرف اینکه در رسانه‌ها عنوان شود که مردم مراجعه از طریق مرزها نداشته باشند نمی‌تواند پاسخگو باشد.
 
 وی ابراز امیدواری کرد: شرایط مناسبی برای زائرانی که قصد بازگشت زمینی از مرز مهران به کشور دارند، فراهم شود تا حلاوت و شیرینی این سفر در ذهن آنها باقی بماند.
 
انتهای پیام؛ 
https://www.dana.ir/1772185
ارسال نظر
نظرات