شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان قزوین
ساعت: 11:50 منتشر شده در مورخ: 1400/07/07 شناسه خبر: 1772290
رزمنده قزوینی:

دفاع مقدس آزمون بزرگ انسجام ملت ایران بود/ بی‌اثر کردن تحریم‌های دشمن مهمترین جبهه امروز است

دفاع مقدس آزمون بزرگ انسجام ملت ایران بود/ بی‌اثر کردن تحریم‌های دشمن مهمترین جبهه امروز است
فرج الله فصیحی رامندی گفت: دوران دفاع مقدس برگ زرینی بود که به جهانیان نشان داده شد و ثابت کرد که ملت ایران تسلیم توپ، تانک و گلوله نخواهند شد و تا لحظه آخر حتی با اهدای جان خود از ورود متجاوزین جلوگیری خواهند کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از صبح قزوین؛ هفته دفاع مقدس یادآور رشادت‌ها، ایثارگری‌های رزمندگان اسلام، حمایت و پشتیبانی ماندگار ملت مقاوم ایران در هشت سال جنگ نابرابر است.

ملت ما در طول  دوران دفاع مقدس با اتکا به خداوند متعال، اطاعت از ولایت و حفظ وحدت و حضور در صحنه توانست در برابر حجم گسترده‌ای از دشمنان که از صدام و عراق حمایت می‌کردند ‌بایستد و اجازه ندهد وجبی از خاک مقدس میهن در اشغال متجاوزان بماند.

رزمندگان اسلام در طول هشت سال دفاع مقدس، مخلصانه از میهن اسلامی دفاع کردند و امنیت، اقتدار و صلابت امروز، مرهون زحمات این قشر ایثارگر است.

فرج الله فصیحی رامندی درباره فعالیت خود در دوران دفاع مقدس، اظهار کرد: از اردیبهشت سال 59 وارد سپاه شدم و قبل از شروع جنگ در ماموریت قصر شیرین و درگیری‌های مرزی حضور داشتم و نهایتا در آذر ماه سال 59 به جبهه اعزام شدم.

وی افزود: اولین بار که به جبهه اعزام شدم یک جوان 18 ساله بودم که پس از آن به مدت 26 ماه در جبهه‌های حق علیه باطل حضور داشتم و از رزمندگی به عنوان یک عنصر تک تیرانداز تا فرماندهی گردان پیش رفتم.

7 سال در اسارت دشمن بودم

این رزمنده دفاع مقدس تاکید کرد: با آغاز جنگ در عملیات میمک، فتح المبین، محرم، والفجر مقدماتی، والفجر ۳ و ۴ و عملیات خیبر حضور داشتم.

فصیحی رامندی اذعان کرد: در اسفند سال ۶۲ در عملیات خیبر به اسارت نیروهای دشمن بعثی درآمدم و هفت سال از عمر خود را در اسارت دشمن گذراندم.

وی ادامه داد: در طول  ۷۸ ماه اسارت فراز و نشیب‌ و سختی‌های بسیاری را تحمل کردم و سپس در شهریور سال 1369 به میهن اسلامی بازگشتم.

این رزمنده قزوینی گفت: دوران دفاع مقدس برگ زرینی بود که به جهانیان نشان داده شد و ثابت کرد که ملت ایران تسلیم توپ، تانک و گلوله نخواهند شد و تا لحظه آخر حتی با اهدای جان خود از ورود متجاوزین جلوگیری خواهند کرد.

فصیحی رامندی تاکید کرد: در هر شرایطی جامعه نیاز خاصی را دارد؛ در یک مقطع بر اثر هجوم دشمن نیاز بود فرزندان ملت در جبهه حضور داشته باشند و در مقابله با دشمن برای جلوگیری از زورگویی و تجاوز بجنگند.

وی افزود: در یک مقطع دفاع نظامی به اقتصادی تبدیل شد و فرزندان این ملت می‌بایست در عرصه رشد و شکوفایی اقتصادی کشور تلاش کنند و در برابر تحریم‌ها، تهدیدها و ستم‌هایی که دشمن در حوزه اقتصاد به کشور ما وارد می‌کند در عرصه حضور پیدا کنند.

علی لندی عمل ایثارگرانه‌ای انجام داد

این رزمنده عنوان کرد: اکنون که ویروس منحوس کرونا دنیا را فرا گرفته و کشور ما را مورد آسیب و حمله قرار داده است نیز فرزندان این ملت باید در عرصه مقابله با ویروس کرونا، برای حفظ سلامت و تامین امنیت مردم تلاش کنند.

فصیحی رامندی تصریح کرد: هر برهه از زمان اقتضاعات ویژه‌ای دارد و نیروهای آن حوزه باید در عرصه جهاد جهت مبارزه با تهدید و آسیبی که به ملت وارد می‌شود حضور داشته باشند.

وی گفت: حادثه اخیر که یک نوجوانی به نام "علی لندی" ضمن نجات جان دو خانم، خود را در معرض خطر قرار داد نیز از خودگذشتگی و عمل ایثارگرانه بسیار با ارزشی است.

این رزمنده قزوینی بیان کرد: ایثار و فداکاری در هر حوزه به اقتضای موقعیت و زمان لازم است تا مدافعانی همچون مدافعین کشور، مدافعین حرم، مدافعین اقتصاد و سلامت در میدان حضور پیدا کرده و در برابر تهدیدهای موجود مبارزه کنند.

فصیحی رامندی عنوان کرد: در هشت سال دفاع مقدس در شرایطی قرار گرفته بودیم که سیم خاردار نداشتیم و هیچ کمکی در حوزه نظامی به ما صورت نمی‌گرفت و بیشتر کشورها سمت دشمن بودند.

وی افزود: در آن شرایط سخت و بحرانی فرزندان مملکت با مقاومت و تلاش توانستند  کشور ایران را به جایگاهی برسانند که امروز در بسیاری از حوزه‌های نظامی پیش گام در دنیا باشیم.

این رزمنده قزوینی با اشاره به عدم اعتماد به واکسن های ساخته شده به دست دشمن گفت: در مبارزه با کرونا دشمن امکانی برای ما در حوزه واکسن فراهم نکرد و دانشمندان داخلی با تلاش و کوشش کاری کردند که تولید کننده واکسن داخلی باشیم.

خنثی کننده تحریم‌های اقتصادی دشمن خواهیم بود

فصیحی رامندی تاکید کرد: باید در حوزه نظامی و پزشکی پیشرفت کنیم تا تحریم‌های اقتصادی دشمن که به تعبیر خودشان فلج کننده است بی‌اثر و شکوفایی لازم در اقتصاد حاصل شود.

وی بیان کرد: در گذشته از دشمن‌های غربی ضربه خورده‌ایم چراکه وارد کردن خون‌های آلوده به ایدز تجربه تلخی بود بنابراین باید با توجه به اینکه ممکن است دشمن هر لحظه کشور ما را مورد آسیب و حمله قرار دهد، هوشیارانه و با دقت قدم برداریم.

این رزمنده دوران دفاع مقدس در پایان گفت: هوشیاری و هشدار مقام معظم رهبری در حوزه عدم اعتماد به واکسن ساخته شده به دست امریکا زنگ خطری بود تا مراقب حمله دشمن از این حوزه باشیم که خوشبختانه شاهد هستیم دانشمندان ما توانستند به جایگاه تولید واکسن برسند به طوری که واکسن ایرانی قابل رقابت با واکسن‌های دنیا شود.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1772290
ارسال نظر
نظرات