شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 09:16 منتشر شده در مورخ: 1400/07/08 شناسه خبر: 1772541

خروج کامل استان مرکزی از وضعیت قرمز کرونایی

خروج کامل استان مرکزی از وضعیت قرمز کرونایی
همه شهرستان‌های استان مرکزی پس از ۱۳ هفته از وضعیت قرمز کرونایی خارج شدند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از دیار آفتاب؛ طبق تازه‌ترین اعلام سامانه ماسک وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، در رنگ‌بندی کرونایی ۷ شهرستان‌ استان مرکزی نارنجی، پنج شهرستان زرد و هیچ شهرستانی در وضعیت قرمز و آبی قرار ندارند.

بر اساس رنگ‌بندی جدید سامانه ماسک وزارت بهداشت، شهرستان‌های اراک، ساوه، خمین، محلات، دلیجان، فراهان و شازند در وضعیت نارنجی قرار گرفت.

همچنین شهرستان‌های زرندیه، آشتیان، خنداب، کمیجان و تفرش در وضعیت زرد کرونایی قرار دارند.

بدین ترتیب همه ۱۲ شهرستان استان مرکزی بعد از ۱۳ هفته در وضعیت نارنجی و زرد قرار گرفتند تا استان مرکزی از وضعیت قرمز خارج شود.

گفتنی است بر اساس دستورالعمل‌های ستاد ملی کرونا مسافرت از شهرهای نارنجی و قرمز به شهرهای کشور و ورود افراد غیر ساکن با خودروهای شخصی به شهرهای با وضعیت نارنجی و قرمز ممنوع است و جریمه ورود و خروج خودروها به شهرهای قرمز و نارنجی به ترتیب ۱۰ و پنج میلیون ریال است.

بر اساس آخرین نتایج آزمایشگاهی در مورد بیماری کرونا ویروس تعداد موارد مبتلا به کرونا ویروس از زمان شیوع این ویروس تا کنون به  ۹۵۵۱۶ نفر رسیده و ۲۷۳۷ فوت کرده اند.

شایان ذکر است  وضعیت قرمز به معنای خیلی پرخطر، وضعیت نارنجی به معنی پرخطر و رنگ‌های  زرد و آبی در اعلام رنگ‌بندی‌های کرونایی به معنای وضعیت‌های خطر متوسط و کم‌خطر هستند.

انتهای پیام

https://www.dana.ir/1772541
ارسال نظر
نظرات