شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان گیلان
ساعت: 15:52 منتشر شده در مورخ: 1400/07/08 شناسه خبر: 1772663
مردم سرگردان خلف وعده مسئولان؛

چرا «برکت» به گیلان نمی آید؟!

چرا «برکت» به گیلان نمی آید؟!
این روزها موعد تزریق دوز دوم واکسن برکت به بسیاری از گیلانی هایی که دوز اول این واکسن ایرانی را دریافت کرده اند، رسیده است اما برخلاف انتظار خبری از رسیدن محموله واکسن برکت به استان نیست این در حالی است که مسئولان علوم پزشکی همچنان می گویند: «مردم نگران نباشند به زودی برکت به گیلان می آید!».

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از ۸دی، این روزها، بسیاری از کسانی که دز اول واکسن برکت را تزریق کرده‌اند منتظر آمدن این واکسن برای دریافت دوز دوم آن هستند اما گویا خبری از رسیدن محموله واکسن برکت به گیلان نیست. هر چند مسئولان استان گاه و بیگاه درباره واردات واکسن از مبدأ تهران یا کرج خبر می دهند اما این اظهارات تنها در حد حرف باقی مانده است.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ۱۲ شهریور ماه گفته بود بر اساس توانمندی استان‌ها در تزریق، واکسن مورد نیاز در اختیار استان‌های مختلف قرار می‌گیرد ولی اجازه ذخیره واکسن نمی‌دهیم.

حالا با توجه به کمبود و عدم وجود واکسن برکت در گیلان طی یک ماهه اخیر و تأکید مسئولان ستاد اجرایی فرمان امام بر تولید روزانه این واکسن، این شائبه به وجود می‌آید که یا مسئولان استان در اعلام نیاز واکسن به وزارت بهداشت اهمال‌کاری می‌کنند یا وزارت بهداشت واکسن‌های تولید شده را درست توزیع نمی‌کند یا اینکه اصلا میزان تولید این واکسن ایرانی جوابگوی دوز دومی ها نیست که بعید به نظر می رسد زیرا در همین روزها که گیلانی ها در انتظار رسیدن واکسن برکت روزها را سپری می کنند شاهد تزریق این واکسن در استان های دیگر هستیم.

حسن جلیلی مدیرعامل کارخانه شفافارمد ۲۰ شهریور ماه با اعلام خبر بهره برداری از خط دوم تولید واکسن برکت گفت: خط جدید ظرفیت تولید ۶ تا ۸ میلیون دوز واکسن کرونا را دارد و ظرفیت خوبی به توان واکسیناسیون کشور اضافه خواهد کرد.

اما در گیلان گویا تنها وعده‌ها به مردم می‌رسد. ۳۰ شهریورماه، دکتر فردین مهرابیان، سخنگوی علوم پزشکی گیلان، با بیان اینکه به زودی واکسن برکت وارد گیلان می‌شود و شهروندان می‌توانند این واکسن را تزریق کنند، گفت: طی روزهای آینده دوز دوم واکسن برکت وارد گیلان می‌شود.

حالا هفتم مهرماه، مهرابیان بار دیگر در گفتگو با خبرنگاران تأکید کرده است مردم نگران نباشند! برکت به زودی می رسد!

وی در پاسخ به این سؤال که «نگرانی مردم از نبود دوز دوم واکسن برکت کی برطرف می‌شود؟»، گفت: مسئولان دانشگاه علوم پزشکی گیلان با استعلام از وزارتخانه بهداشت پیگیر واردات واکسن برکت به استان هستند و به محض رسیدن واکسن به دست ما طی روزهای آینده، واکسیناسیون را آغاز می‌کنیم.

مهرابیان تأکید کرده است: به زودی واکسن برکت وارد استان می‌شود و در کوتاه‌ترین زمان امکانات و پایگاه‌های لازم را جهت تزریق دوز دوم آماده می‌کنیم و مردم نگرانی نداشته باشند!

در همین خصوص، یکی از مراجعه‌کنندگان به پایگاه واکسیناسیون مهدیه رشت در همین خصوص به خبرنگار ۸دی گفت: بنده از مدت‌ها قبل تصمیم گرفتم واکسن برکت را تزریق کنم اما هر بار که به مراکز واکسیناسیون مراجعه می کنم می‌گویند برکت نداریم؛ این در حالی است که بیش از سه هفته قبل تعداد بسیار محدودی برای دوز دومی ها واکسن داشته‌اند.

یک مراجعه‌کننده دیگر در پایگاه شهید روزبهان سرخبنده رشت نیز در گفتگو با خبرنگار ۸دی می گوید: در صداوسیما برای واکسن ایرانی تبلیغ می‌شود اما این حجم تبلیغات برای واکسن ایرانی و عدم وجود آن در سبد توزیع واکسن‌ها مردم را سرگردان کرده است. اکنون بسیاری از مردم منتظر واکسن ایرانی هستند اما در پایگاه‌ها تنها واکسن‌های خارجی ارائه می‌شود.

به نظر می‌رسد مسئولان دانشگاه علوم پزشکی گیلان باید در زمینه‌ی نحوه واردات و توزیع واکسن برکت در استان پاسخگو باشند و علت مشکلات به وجود آمده برای کسانی که دوز اول این واکسن را تزریق کرده‌اند و اکنون در انتظار دوز دوم به سر می برند برای افکار عمومی به صورت شفاف توضیح دهند.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1772663
ارسال نظر
نظرات